Studijų metai doktorantams bus dosnesni
Vy­riau­sy­bė nuo ki­tų me­tų be­veik dvi­gu­bai di­di­na sti­pen­di­jas dok­to­ran­tams.

Tokiam Švietimo ir ministerijos (ŠMM) siūlymui Vyriausybė pritarė trečiadienį.

ŠMM siūlymu, nuo kitų metų pirmųjų metų nuolatinės studijų formos mokslo ir meno doktorantų stipendijos siektų 722 eurus (dabar jos yra 395 eurai), o antrų-ketvirtų metų doktorantams jos būtų 836 eurai (dabar 456 eurai).

Vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, doktorantai nuo 2019 metų turėtų gauti 83 proc. didesnę paramą nei dabar.

ŠMM skaičiavimu, papildomai tam reikėtų 8,2 mln. eurų per metus.

Anot ministerijos, šis padidinimas leistų tikėtis, kad daugiau asmenų rinksis doktorantūros studijas, sieks mokslininko karjeros, o tai sudarys sąlygas kokybiniams aukštojo mokslo pokyčiams.

Siūlymui nepritarusi Finansų ministerija tikino, kad toks doktorantų gaunamos paramos didinimas būtų neadekvatus mokslo darbuotojų atlyginimų atžvilgiu. Anot jos, doktorantui skiriama parama neturėtų būti didesnė už mokslo darbuotojo, tyrėjo, mokslininko stažuotojo mažiausią pareiginę algą.

Vyriausybė informuoja, kad 2017-aisiais buvo padidinti mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai, tam skirta 3,1 mln. eurų.

Vyriausybės duomenimis, 2018 metais dėstytojų ir mokslininkų atlyginimai vidutiniškai augo 20 proc., tam skirta 23 mln. eurų. Nuo 2019-ųjų mokslininkų ir dėstytojų atlyginimai turėtų kilti dar apie 16 proc., tam iš biudžeto skiriama 22,9 mln. eurų.