Saulius Skvernelis streiką vadina politikavimu
Prie­kaiš­tai švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­trei Jur­gi­tai Pe­traus­kie­nei, kad ji ne­si­kal­ba su strei­kuo­jan­čiais mo­ky­to­jais nė­ra pa­grįs­ti, sa­ko prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis.

Anot jo, negalima vienai ministrei primesti atsakomybę už Vyriausybės, Seimo inicijuotas, palaikytas reformas.

„Manau, kad šiuo atveju priekaištai ministrei, kad ji nesikalba, kad negirdi, yra visai nepagrįsti. Tiesiog daug kas nori, kad nebūtų atspindėta nuomonė ir kad negirdėtų. Tikrai matau, kad ir bendrauja ir kalbasi, ir vakar buvo nuėjusi, bet kalbėtis labai sunku, kai yra emocijos, trypimas, švilpimas, eilėraščių sakymas“, – ketvirtadienį žurnalistams Finansų ministerijoje sakė Vyriausybės vadovas.

„Labai sunku kalbėtis, derėtis, kai negirdi, ko konkrečiai norima, kokie yra reikalavimai, konstruktyvūs lūkesčiai. Dar kartą pabrėžiu, kad su švietimo profsąjunga yra pasirašyta kolektyvinė sutartis, joje numatyti visi būdai, ką darome, kaip būdai, kaip ginčai sprendžiami“, – pridūrė S. Skvernelis.

Jo teigimu, streikuojantys pedagogai turėjo ir turi galimybę kalbėti su ministerijos vadovybe. Profesinės sąjungos pasirinktą veikimo būdą premjeras pavadino politizuotu.

S. Skvernelis neatsakė, ar jį tenkina švietimo ministrės darbas, ar ne.

„Reikia aiškiai pasakyti, kokie yra priekaištai ministrei dėl veiklos ar dėl kalbėjimo, komunikavimo – kitas klausimas“, – teigė S. Skvernelis.

Lapkričio 12 dieną dalis mokytojų pradėjo neterminuotą streiką dėl rugsėjį įvesto etatinio darbo apmokėjimo. Ketvirtadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje vyksta kelių švietimo profsąjungų ir ministerijos vadovybės derybos dėl etatinio apmokėjimo tvarkos pakeitimo.