Šalies vadovai sveikina mokytojus
Pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė pa­svei­ki­no vi­sus Lie­tu­vos mo­ky­to­jus Tarp­tau­ti­nės mo­ky­to­jų die­nos pro­ga.

„Su Jumis – kūrybiškais, viskuo besidominčiais, nuolat tobulėjančiais mokytojais – siejamos didelės viltys. Kad Jūs kartu su savo žiniomis perduosite ir pamatines vertybes, padėsite mokiniams tapti tikrais piliečiais, užauginsite jų širdyse tvirtą patriotiškumo jausmą“, – sakoma šalies vadovės sveikinime mokytojams, kurį išplatino prezidentės Spaudos tarnyba.

Anot prezidentės, mokytojams patikėtas ypač atsakingas darbas – sparčiai kintančiame pasaulyje paruošti ateičiai jaunąją kartą, o mokinių sugrįžtanti padėka yra tai, dėl ko mokytojai gali didžiuotis savo profesija ir įkvėpti kitus.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sveikina pedagogus Tarptautinės mokytojų dienos proga. Parlamento vadovas dėkoja už pasiaukojimą, pastangas ir kūrybiškumą ugdant mūsų jaunąją kartą.

„Esate ir visada liksite tas ryškus ir širdžiai malonus vaikystės prisiminimas, žmogus, į kurį buvo galima atsiremti, kuris išklausys, patars, parodys kelią. Tai yra geriausia mokytojo darbo dalis – užmegztas ryšys su augančia asmenybe.

Tikėkite savo profesija ir žinokite, kad Jūs esate visuomenės šviesulys ir neįkainojama brangenybė“, – sveikindamas sako Seimo Pirmininkas.

Tarptautinės mokytojų dienos išvkararėse su 2017-ųjų metų „Metų mokytojo“ bei ministro pirmininko globojamų „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimų“ laureatais buvo susitikęs ir premjeras Saulius Skvernelis.

Anot Vyriausybės vadovo, inovatyviausi mokytojai visų pirma užtikrina švietimo kokybę Lietuvoje, prisideda prie modernios šalies ateities kūrimo.

Tuo metu Mokytojo dienos išvakarėse Kaune vykusiame renginyje švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę savo atlyginimais nepatenkinti pedagogai sutiko švilpimu, ketvirtadienį pranešė LRT laida „Panorama“.

Dalis pedagogų teigė šitaip protestavę prieš Švietimo ir mokslo ministerijos įvestą etatinį apmokėjimo modelį. Tačiau kai kurie renginio dalyviai socialiniuose tinkluose kritikavo ir pačių pedagogų elgesį, teigdami, kad protestui pasirinkta nederama forma ir vieta.