S. Skvernelis: protestuojančiųjų veiksmai rodo, kad siekia ne susitarti, o kelti chaosą
 Vie­nos pe­da­go­gų prof­są­jun­gos veiks­mai ro­do, kad sie­kia­ma ne su­si­tar­ti, o su­kel­ti dau­giau des­truk­ci­jos ir chao­so, ver­tin­da­mas penk­ta­die­nio va­ka­rą ki­lu­sią si­tua­ci­ją prie Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­jos sa­ko prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis.

Tačiau Vyriausybės vadovas pabrėžia, kad ministerijos pastate likę mokytojai, atsisakantys iš jo išeiti, nebus išprašomi per prievartą.

„Jei tai nėra Švietimo ir mokslo ministerijos užėmimas ir jie (profsąjungos atstovai – BNS) nori kalbėtis, jie pirmadienį darbo metu gali sugrįžti į ŠMM“, – premjero poziciją BNS penktadienio vakarą perdavė jo patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Vyriausybės vadovo manymu, tokie vienos profesinės sąjungos atstovų veiksmai rodo, kad nėra tikslas susitarti.

„Tie besikeičiantys nuolatos reikalavimai, kurie daugeliu atveju neatitinka realybės ir valstybės finansinių galimybių, bet tai yra noras įnešti kuo daugiau destrukcijos ir sukelti tam tikrą chaosą“, – teigė S. Malinauskas.

Pasak jo, valstybės institucijos, policija, apsaugos darbuotojai „tam neturėtų pasiduoti“.

„ŠMM yra vieša įstaiga. Viešos įstaigos savaitgalį nedirba, jos yra rakinamos, yra instrukcijos, kaip jos yra saugomos, matyt, elgiamasi pagal instrukcijas. Tačiau kadangi įstaigoje jau yra žmonių, neturėtų būti naudojamas joks smurtas nei iš vienos, nei iš kitos pusės“, – pabrėžė premjero atstovas.

Jo žiniomis, policija nusiteikusi dalykiškai, apsaugos darbuotojai leidžia iš ŠMM pastato žmonėms pasiimti daiktus, tačiau į jį neįleidžiami kiti žmonės.

„Turėtų būti tariamasi, kalbamasi, jei yra žmonių, kurie atsisako apleisti šias patalpas, turėtų būti ieškoma sprendimų, kaip susitarti, net jei jie liks, nėra tokia didelė problema, palyginti su tuo, kas atsitiktų, jeigu ar apsaugos darbuotojai, ar policija, ar kas nors pradėtų naudoti smurtą“, – kalbėjo S. Malinauskas.

Streikuojančių pedagogų pasipiktinimą buvo sukėlę tai, kad keliolika ŠMM viduje pasilikusių mokytojų buvo užrakinti, į pastatą nebuvo įleidžiami į jį atvykę kiti streikuojančiųjų atstovai. Dalis jų į pastatą pateko įlipę pro langą.

Į ŠMM trumpam buvo atvykusi policija, tačiau pastate ilgai neužtruko. Pareigūnai žada stebėti situaciją iš lauko.

Ministerijos kancleris Tomas Daukantas teigė, kad pabendraus su mokytojais ir vakaros ministerijoje. T. Daukantas tvirtino skambinęs švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei, tačiau susisiekti su ja nepavyko.

Į ŠMM buvo atvykęs Seimo narys „valstietis“ Tomas Tomilinas. Jis BNS sakė sutaręs su apsaugos darbuotojais, kad savaitgalį ministerijoje liks apie 30 žmonių.

Penktadienį protestuodami dėl etatinio apmokėjimo modelio ir algų didinimo prie Seimo mitingavo keli šimtai mokytojų bei moksleivių. Vėliau jie ir patraukė prie ministerijos.