Mokytojai žada tęsti streiką
Strei­kuo­jan­tys pe­da­go­gai ža­da tęs­ti pro­tes­tą dėl šie­met rug­sė­jį įves­tos eta­ti­nio ap­mo­kė­ji­mo sis­te­mos, ket­vir­ta­die­nį pra­ne­šė strei­ką or­ga­ni­zuo­jan­ti prof­są­jun­ga.

„Kitą savaitę (streikuos – BNS) virš 100 mokyklų“, – žurnalistams streikuojančių pedagogų suvažiavimo metu sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderis Andrius Navickas.

„Akivaizdu, kad ministrės kalba nuliūdino labai stipriai, nes ministrė toliau kalba, bet negirdi“, – kalbėjo jis.

Šiuo metu Lietuvoje streikuoja daugiau nei 70-ies mokyklų pedagogai.

Švietimo ir mokslo ministerija trečiadienį paskelbė su profsąjungomis sutarusi, kaip tobulinti etatinį apmokėjimo modelį, tačiau posėdyje dalyvavęs A. Navickas tai neigia.

Pasak jo, susitarimo protokolas šiuo metu yra rašomas ministerijoje „mums nežinant“ jo turinio.

A. Navickas taip pat kaltino ministeriją dangstantis jai lojalesnėmis profsąjungomis.

„Gauti protokolo mes nemėgsinsime, neisime ir nelaušime ministerijos durų, kad išgautume tą protokolą. Aš manau, kad ministrė turi išmokti tą pačią pamoką, nes ant to paties grėblio lipa antrą kartą, kaip ir prieš metus pasirašinėja slaptus protokolus su kitomis profsąjungomis, kurios derino jį ir prieš susitikimą, ir po susitikimo“, – kalbėjo profsąjungos pirmininkas.

Iš mokytojų suvažiavimo anksčiau išėjusią ministrę Jurgitą Petrauskienę pedagogai išlydėjo skanduotėmis „Gėda!“.

Ji žurnalistams tvirtino, kad trečiadienį pasiekto susitarimo protokolas profsąjungoms bus įteiktas penktadienį, „siekiant, kad tie rūpesčiai, kuriuos išsako šiandien mokytojai, vadovai, švietimo bendruomenė būtų pašalinti ir tie susitarimai būtų įforminti oficialiai“.

„Pagrindinis rūpestis (...) yra tai, kad labai visiems mums trūksta pasitikėjimo vieni kitais, mokytojai jaučiasi įskaudinti, mokytojai jaučiasi neramūs“, – teigė J. Petrauskienė.

„Visos pusės turi žengti žingsnį ir sutarimai visada gali būti rasti“, – pridūrė ji.

Streikuojantys mokytojai teigia, kad nauja etatinio apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, nes Švietimo ir mokslo ministerija tinkamai nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu.

Profsąjunga taip pat reikalauja mažinti mokinių klases ir padidinti mokytojų atlyginimų koeficientus penktadaliu.