Mokykla, kurioje vaikai maistu nebesiskundžia
Vil­niaus Tra­kų Vo­kės gim­na­zi­jos auk­lė­ti­niai pie­tums mai­ti­na­mi tar­si pra­ban­gia­me res­to­ra­ne. Tė­vų da­ry­tos fo­tog­ra­fi­jos ver­čia aik­čio­ti „Fa­ce­book“ lan­ky­to­jus. Dar la­biau nu­stem­ba­ma iš­gir­dus pa­tie­ka­lo kai­ną.

Meniu pietums: šeši skirtingi patiekalai

Dviejų Vilniaus Trakų Vokės gimnazijoje besimokančių mergaičių mama Aurelija Masiulionytė „Facebook“ paskyroje pasidalijo nuotrauka, ką pietums valgė mokykloje. Fotografija panaši į prabangaus restorano meniu viršelį: ant akmens plokštės patiekta sultinga lašiša, apšlakstyta auksiniu grietinėlės padažu, greta – puodeliu suformuotas ryžių bokštelis, papuoštas citrinos skiltele. Tokios prabangiai atrodančios pietų porcijos kaina – 2,6 euro.

Kompleksiniai pietūs, kuriuos sudaro sriuba bei karštas patiekalas, kainuoja 1,8 euro. Be kompleksinių pietų rinktis galima iš dar kasdien siūlomų 4–6 skirtingų patiekalų: kiaulienos, vištienos, žuvies, blynų ir kitų. Greta visuomet patiekiamas stalo vanduo, gardintas citrina, agurkais ar uogomis. Ant stalų visuomet laukia indeliai daržovių ar vaisių, kuriais mokyklos bendruomenės nariai vaišinami nemokamai.

„Nuo šių metų rugsėjo maistas mokykloje visada serviruojamas ypatingai: ar gražiose baltose lėkštėse, ar ant tokių lentelių. Pokyčiai atėjo pakeitus mokyklos maisto tiekėją. Su senuoju pasibaigė sutartis ir bendruomenė nusprendė jos nebepratęsti. Atėjus naujam tiekėjui maisto kainos šiek tiek pakilo, bet ne tai svarbiausia. Pernai maisto tiesiog niekas nevalgė. Mano dukros lėkdavo į šalia esančią parduotuvę bandelių pirkti. Šiemet jos maitinimu nebesiskundžia“, – pasakojo Aurelija Masiulionytė.

Sėkmingos tiekėjo paieškos

Nuo šių metų rugsėjo Vilniaus Trakų Vokės gimnazijai maistą gamina bendrovė „Maisto galerija“. Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams Ilona Bortkevičienė tikino, kad apie šią bendrovę geri atsiliepimai sklandė jau anksčiau. Kuomet tiekėjas laimėjo mokyklos paskelbtą konkursą, paaiškėjo, kad gandai nebuvo iš piršto laužti.

„Maisto kokybė šiemet tikrai yra geresnė ir mokykloje pietaujančių vaikų yra daugiau. Pirmiausia labai daug ką reiškia patiekalo estetinis vaizdas: naujos baltos lėkštės, naujos stiklinės, daug dėmesio skirta patiekalo estetiškam patiekimui. Tiesa, ant akmens lentelių maistas serviruojamas tik vyresniems mokiniams bei mokytojams ar tėvams. Mažiesiems tokios lentelės nėra saugios ir patogios. Jiems visi patiekalai patiekiami baltose gražiose lėkštėse. Taip pat svarbi maisto įvairovė. Labai platus patiekalų pasirinkimas. Kiekvienas visada suras, ką mėgsta“, – džiaugėsi direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams.

Vilniaus Trakų Vokės gimnazija sutartį dėl maitinimo su bendrove „Maisto galerija“ pasirašė vieneriems metams su galimybe ją dar du kartus pratęsti tokiam pat laikotarpiui.