KTU rektoriumi išrinktas Eugenijus Valatka
Kau­no Tech­no­lo­gi­jos uni­ver­si­te­to (KTU) rek­to­riu­mi penk­ta­die­nio va­ka­rą iš­rink­tas šio uni­ver­si­te­to Che­mi­nės tech­no­lo­gi­jos fa­kul­te­to de­ka­nas, pro­fe­so­rius, che­mi­jos in­ži­ne­ri­jos moks­lų dak­ta­ras Eu­ge­ni­jus Va­lat­ka.

„Tai yra labai didelė garbė, tačiau kartu ir labai didelė atsakomybė vedant vieną geriausių Universitetų į priekį. Dėkoju už pasitikėjimą Tarybai ir visai KTU bendruomenei“, – universiteto pranešime teigė E. Valatka.

Jis pareigas pradės eiti rugpjūčio 10 dieną, pranešė KTU.

„Pasitikime Eugenijumi Valatka – Universitetui reikia išlaikyti gerųjų pokyčių kryptį, kuria dabar žengia universitetas. Vienas pirmųjų rektoriaus darbų – komandos suformavimas“, – sako KTU tarybos pirmininkas, „Maxima grupės“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Dalius Misiūnas.

Su išrinktuoju vadovu bus sudaroma penkerių metų darbo sutartis.

Dėl KTU rektoriaus posto varžėsi 11 kandidatų iš Lietuvos ir užsienio.

KTU rektoriaus rinkimai paskelbti pernai gruodį, kai iš šių pareigų atsistatydino Petras Baršauskas.

Jis iš pareigų pasitraukė tuometiniam akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriui Vigilijui Sadauskui tiriant jo monografiją. Kontrolierius spalį konstatavo, kad rengdamas habilitacinį darbą P. Baršauskas nesilaikė citavimo taisyklių ir pažeidė akademinės etikos reikalavimus. Buvęs rektorius pripažino, kad jo darbe yra techninių klaidų, tačiau neigė plagijavimą.