Klaipėdoje nuo kitų metų veiks Kadetų mokykla
Klai­pė­do­je nuo ki­tų moks­lo me­tų veiks Ka­de­tų mo­kyk­la.

Tam pritarė trečiadienį posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija, pranešė savivaldybė.

„Pasirengimas Kadetų mokyklos steigimui buvo ilgas ir labai vingiuotas kelias – dėl šios idėjos įgyvendinimo ne kartą teko diskutuoti tiek su ministerijos atstovais, tiek su kaimyninėmis savivaldybėmis. Galų gale, manau, rastas gal ir ne idealus, bet tikrai optimalus sprendimas“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Ši mokykla bus kuriama Ievos Simonaitytės mokyklos pagrindu, iš pradžių čia būtų formuojamos 5–8 kadetų klasės, o vėliau – ir vyresnės. Planuojama pertvarkyti I. Simonaitytės mokyklos vidaus struktūrą bei pakeisti ugdymo turinį, o dabar veikiančias jaunimo klases iškelti į Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos pastatą kaip Jaunimo skyrių.

Pasak savivaldybės, I. Simonaitytės mokykla kaip pagrindas Kadetų mokyklos kūrimui pasirinkta dėl to, kad jaunimo klasėse mokinių skaičius mažėja, jų perkėlimas į suaugusiųjų gimnaziją, kurioje mokinių skaičius taip pat mažėja, vyktų net ir nekuriant Kadetų mokyklos.

Kadetų mokykloje pagrindinio ir vidurinio ugdymo turinys bus papildomas jūreivystės, laivybos ir karybos pagrindų ugdymo programa.

Pagrindinis Kadetų mokyklos ugdymo tikslas – formuoti mokinių jūrinį mentalitetą, ugdant patriotišką Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, pilietį, puoselėjantį jūrines tradicijas ir jūreivystės istoriją.