Įsipareigojimus dėl mokytojų algų vyriausybė prisiimtų tik 2020 metais
Vy­riau­sy­bė tik nuo 2020 me­tų ga­lė­tų pri­siim­ti nau­jus įsi­pa­rei­go­ji­mus dėl mo­ky­to­jų at­ly­gi­ni­mų di­di­ni­mo, sa­ko prem­je­ro pa­ta­rė­jas Skir­man­tas Ma­li­naus­kas.

„Galime kalbėti apie tai, kad etatinis mokytojų darbo apmokėjimas nuo 2020 metų yra toks“, – Švietimo ir mokslo ministerijoje vykstančiose derybose su profsąjungomis ketvirtadienį sakė ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėjas.

Vienas iš streikuojančios Andriaus Navicko Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos reikalavimų yra nuo 2019 metų pedagogų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 procentų.

Vyriausybė teigia, kad tai kainuotų 130 mln. eurų, o taip smarkiai koreguoti kitų metų biudžeto projekto nėra įmanoma.

A. Navickas kol kas neatsitraukia nuo reikalavimo penktadaliu didinti mokytojų algas nuo kitų metų, tačiau tvirtina lauksiantis Vyriausybės pasiūlymų, kaip gali augti pedagogų atlyginimai.

Derybose ketvirtadienį aptarti ir kiti A. Navicko profsąjungos siūlymai, pavyzdžiui, mažinti klases, kitaip struktūruoti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, didinti nekontaktinių valandų skaičių priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų etate.

Taip pat diskutuojama apie kitų profsąjungų siūlymus.