Etatinis mokytojų apmokėjimas: mokyklų direktoriai bijo blogiausio
Nuo rug­sė­jo Lie­tu­vos mo­kyk­lo­se nu­ma­tant pra­dė­ti eta­ti­nio dar­bo ap­mo­kė­ji­mo įve­di­mą, sa­vi­val­dy­bių ir mo­kyk­lų va­do­vai nuo­gąs­tau­ja, kad vis dar ne­pat­vir­tin­tos rei­kia­mos tvar­kos.

„Aš nesuprantu, kaip per visus metus politikai – Švietimo ir mokslo ministerija ir Seimas ar Vyriausybė – nesugebėjo laiku visko susidėlioti. Dabar, kai jau mokslo metai eina į pabaigą ir kiti artėja, mokyklos jau turi dabar, balandžio 25 dieną, žinoti, kokie krūviai bus ir visa kita ir formuoti etatus, bet dar nėra nė vieno teisės akto, kad tai galima įgyvendinti“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas Jonas Mickus.

Jis pabrėžė, kad mokytojus dėl atleidimo ar darbo sąlygų pasikeitimo būtina informuoti iš anksto.

„Jei taip vėluos, šių metų rugsėjis bus katastrofiškas“, – perspėjo jis.

Savo ruožtu Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas svarstė, kad etatinio apmokėjimo įvedimą reikia atidėti.

„Vadovų asociacija iš principo pritaria etatinio pedagogų apmokėjimo modelio įvedimui, bet matome, kad dabar čia yra šiek tiek skubota (...). Mes manome, kad jisai galėtų būti įvestas po metų. Kiekvienas mokyklos vadovas susidėliotų strategiją, pamatytų dokumentus baigtinius, nes jų dabar nėra, ir galėtų priimti sprendimus, aptaręs ramiai su bendruomene“, – žurnalistams sakė D. Žvirdauskas.