Derybų su ministre nesulaukę streikuojantys mokytojai nakvoja ministerijoje
Maž­daug trys de­šim­tys pe­da­go­gų, tre­čia­die­nio die­ną ne­su­lau­kę rea­lių de­ry­bų su mi­nis­tre, nak­tį li­ko Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­jo­je (ŠMM).

„Laukiame, gal ministrė grįš“, – trečiadienio vakarą BNS sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vicepirmininkė Erika Leiputė-Stundžienė.

Jos teigimu, nakvoti ministerijoje liko apie trys dešimtys pedagogų. Jie susirinkę Kolegijų salėje.

„Neseniai baigėsi vanduo“, – sakė profsąjungos atstovė.

Po darbo valandų ministerijos pastate buvo likę ir keli jos darbuotojai, BNS sakė ŠMM atstovė Nomeda Barauskienė.

Alinos Ožič nuotrauka

Anot E. Leiputės-Stundžienės, ministrė dieną buvo užėjusi keliolikai minučių,paklausė mokytojų ir vėl išėjo.

Neterminuotus pedagogų streikus pradėjusi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga siekia derybų su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene.

Profsąjunga kritikuoja ministerijos pasiūlymus, kaip taisyti rugsėjį įvestą etatinį mokytojų apmokėjimo modelį.

Ministerija skelbė, kad pasiūlymai praėjusią savaitę parengti susitikus su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos ir kitų švietimo profsąjungų lyderiais, tačiau streikuojančios profsąjungos lyderis Andrius Navickas kaltina ŠMM neatsižvelgiant į jo reikalavimus.

Profsąjunga, be kitų dalykų, reikalauja didinti mokytojų algų koeficientus ar mažinti klases. Ji taip pat teigia, kad mokytojo etatą turėtų sudaryti 36 valandos per savaitę, iš jų ne daugiau kaip 18 yra kontaktinių valandų.

Profesinė sąjunga teigia, kad mokytojo etatas gali būti dalinamas tik išlaikant tą pačią kontaktinių ir nekontaktinių valandų skaičiaus proporciją, o valandos etatui turi būti skaičiuojamos ne metams, o savaitei.

Alinos Ožič nuotrauka

A. Navickas kaltino ministeriją sąmoningai vilkinant derybas.

Švietimo ir mokslo viceministras Gražydas Kazakevičius žurnalistams tvirtino, kad sprendimai dėl profsąjungos reikalavimų galimi tik ketvirtadienį, kai vyks suplanuotos ministrės derybos su A. Navicko ir kitomis mokytojams atstovaujančiomis organizacijomis.

Paskutiniais duomenimis, Švietimo ir mokslo ministerijoje likusius nakvoti mokytojus aplankė nemažai politikų bei visuomenės veikėjų, tarp jų – Gintautas Paluckas, Gabrielius Landsbergis, Agnė Bilotaitė, Dainius Kreivys.

Padėti streikuojantiems mokytojams ėmėsi moksleiviai, – jiems atvežė miegmaišių, kitų būtinų priemonių. Produktų bei vandens taip pat atgabeno apsilankę politikai bei visuomenės veikėjai.

Paskutiniais duomenimis, gautais apie 2 valandą nakties, išvykus politikams ir visuomenininkams, mokytojai vis dar liko Švietimo ir mokslo ministerijoje.

Šiuo metu mokytojai teigia, kad yra aprūpinti būtiniausiomis priemonėmis, tačiau trauktis neketina.