Algirdas Monkevičius: nederamu elgesiu įtariama Žiežmarių mokytoja nedirbs su ta pačia klase
Ne­de­ra­mu el­ge­siu su moks­lei­viais įta­ria­ma Žiež­ma­rių gim­na­zi­jos mo­ky­to­ja ne­dirbs su tos kla­sės vai­kais, ku­rie ga­lė­jo pa­tir­ti psi­cho­lo­gi­nį pe­da­go­gės spau­di­mą.

Tai pirmadienį žurnalistams sakė švietimo ministras Algirdas Monkevičius.

„Tai yra nederamas būdas ir tokie metodai netinka mokykloje, mes pasirūpinome, jau šiandien yra išspręsta problema dėl vaikų – šiai klasei skirta kita mokytoja“, – kalbėjo ministras.

Pasak jo, visos aplinkybės ir mokytojos elgesio motyvai dar paaiškės vėliau, situaciją aiškinasi Kaišiadorių rajono savivaldybės ir ministerijos sudaryta bendra darbo grupė.

Išsiaiškinus situaciją, anot A. Monkevičiaus, bus siekiama daryti išvadas bei jas pritaikyti ir kitose mokyklose, kad panašios situacijos, kai taikomi nederami mokymo metodai, nesikartotų.

Ministras sakė sveikinąs, kad mokyklos bendruomenė atvirai prakalbo apie problemas. Kita vertus, anot jo, svarbu išklausyti ir mokytojos paaiškinimų, juolab, kad socialiniuose tinkluose plinta nemažai palankių buvusių moksleivių atsiliepimų apie minėtą mokytoją.

„Kokybė mokykloje prasideda nuo mikroklimato. Jei yra teigiama atmosfera, mokykloje gera atmosfera, tokiu atveju tai jau yra pagrindas mokymuisi, žinioms“, – pabrėžė ministras.

Žiežmarių gimnazijos mokinių tėvai neapsikentę socialiniame tinkle paviešino įrašą, kaip nesitvardanti lietuvių kalbos mokytoja plūsta auklėtinius dėl netaisyklingo kirčiavimo.

Gimnazijos direktorė Ieva Mažulienė naujienų portalui delfi.lt teigė, kad jau imtasi atitinkamų veiksmų – klasė perduota kitai mokytojai, keičiamas pamokų tvarkaraštis, pirmadienį planuotas susitikimas su mokinių tėvais. Anot direktorės, mokytojos gali laukti skaudžiausia bausmė – atleidimas.

Šiuo metu pakeltu tonu vaikus mokiusi Žiežmarių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja serga.