Vaistų ir papildų reklamos bus mažiau
Sei­mas su­griež­ti­no vais­tų ir mais­to pa­pil­dų rek­la­mą bei vais­tų rek­la­muo­to­jų vi­zi­tus į svei­ka­tos įstai­gas. Už tai ket­vir­ta­die­nį bal­sa­vo 58 Sei­mo na­riai, prieš – 4, o su­si­lai­kė 41.

Nuo 2019 metų vaistų reklamuotojai medikams informaciją galės teikti tik per specialius renginius, kurių tvarką nustatys sveikatos apsaugos ministras, o ne įstaigos vadovas. Seimas atmetė opozicijos siūlymą pastariesiems palikti teisę patiems nustatyti šią tvarką.

„Dabar medikų susitikimai su vaistų atstovais bus prieš gydymo įstaigas esančiose kavinėse“, – teigė konservatorius Antanas Matulas.

Be to, nuo kitų metų griežtinama vaistų ir maisto papildų reklama per radiją ir televiziją – jos kartu nebūtų galima transliuoti tame pačiame reklamos intarpe, išskyrus, kai tarp vaistų ir maisto papildų reklamos pateikiama kita reklama. Taip siekiama atskirti vaistų ir papildų reklamą.

„Valstiečių“ deleguotas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikino, kad tokia pataisa reikalinga, nes daug žmonų neatskiria vaistų nuo maisto papildų.

Tačiau liberalė Aušrinė Armonaitė piktinosi, kad toks ribojimas yra perteklinis: „Ką reikės specialiai dirbtinai įterpti? Pampersų reklamą?“