Povilas Urbšys užsimojo mažinti vienodų vaistinių skaičių
Sei­mas svars­tys, ar nuo 2022 me­tų ri­bo­ti tos pa­čios įmo­nės vais­ti­nių skai­čių mies­tuo­se. Par­la­men­ti­nis Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­tas (TTK) tre­čia­die­nį nu­ta­rė, kad to­kios pa­tai­sos Kons­ti­tu­ci­jai ne­prieš­ta­rau­ja. 

Jeigu komitetas būtų priėmęs kitokį sprendimą, Seimas pataisų nesvarstytų.

Farmacijos įstatymo pataisą Seime registravęs „valstiečių“ frakcijai priklausantis Povilas Urbšys siūlo, kad įmonėms tame pačiame mieste būtų leista turėti ne daugiau kaip po penkias vaistines, o kaimo vietovėse jų skaičius nebūtų ribojamas.

TTK narys konservatorius Stasys Šedbaras nuogąstavo, kad pritarus tokiam siūlymui didmiesčių gyventojams įsigyti vaistų taptų sunkiau.

„Vilniuje, Kaune po penkias ir Šilalėje penkios vaistinės“, – komiteto posėdyje priekaištavo parlamentaras.

P. Urbšys pabrėžė, kad svarstant pataisą maksimalų vaistinių skaičių būtų galima susieti su miesto gyventojų skaičiumi.

Pasak P.Urbšio, pataisos parengtas pagal Estijos praktiką, jos skatintų smulkųjį verslą ir vaistinių steigimąsi kaime, todėl pagerėtų kaimo vietovių gyventojų aprūpinimas vaistais.

Nacionalinė vaistų prekybos asociacijos direktorė Jūratė Kulberkienė BNS anksčiau teigė, kad siūlomos pataisos yra populistinės ir apsunkintų vaistinių verslą.

P. Urbšio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 1303 vaistinės, iš jų 1064 priklauso vaistinių tinklams. „Nemuno vaistinės“ tinklui priklauso 295 vaistinės (22,6 proc. vaistinių), „Eurovaistinei“ – 285 vaistinės (21,9 proc.), „Gintarinei vaistinei“ – 230 vaistinių (17,7 proc.).

Tinklams nepriklausančios vaistinės 2016 metų pabaigoje sudarė 18,3 proc. visų vaistinių, tuo metu 2008-ųjų pabaigoje jų dalis siekė 55 procentus.