Nuo maliarijos mirė antra moteris
An­tra­die­nio va­ka­rą nuo ma­lia­ri­jos mi­rė ir an­tra šia li­ga už­si­krė­tu­si mo­te­ris, ku­ri bu­vo gy­do­ma Kau­no li­go­ni­nė­je.

Kaip BNS ketvirtadienį sakė Kauno klinikinės ligoninės atstovas spaudai Saulius Tvirbutas, 60-ies metų pacientė į ligoninę pateko labai sunkios būklės, ji gydyta intensyviosios terapijos skyriuje.

Anksčiau ligoninėje nuo šios ligos mirė 77-erių metų moteris.

„Abi buvo gydomos reanimacijos intensyviosios terapijos skyriuje, jos jau atvyko būdamos sunkios būklės, stipriai pažengusi liga buvo, su komplikacijomis“, – sakė ligoninės atstovas.

Tropine maliarija sirgusios moterys buvo grįžusios iš turistinės kelionės po Madagaskarą.

Pasaulyje yra daugiau kaip 100 šalių, kuriose galima užsikrėsti maliarija, ypač tropiniuose ir subtropiniuose regionuose: Afrikos, Azijos, Pietų Amerikos teritorijose. Tai parazitinė kraujo liga, pasireiškianti reguliariai pasikartojančiais karščiavimo priepuoliais. Keliautojams patariama išlikti budriems ir saugotis šios itin pavojingos uodų platinamos užkrečiamosios ligos.

Skiepų nuo maliarijos nėra, o pagrindinės profilaktikos priemonės – reguliarus vaistų nuo maliarijos vartojimas ir individualios apsisaugojimo priemonės nuo uodų įkandimų.