Leiskite nuo mažens patirti judėjimo džiaugsmą
Jei­gu vai­kas spor­ta­vo nuo ma­žu­mės, jis ir vė­liau da­rys tai su ma­lo­nu­mu. Spor­to už­siė­mi­mus ma­žie­siems nuo dve­jų me­tų or­ga­ni­zuo­jan­tys klu­bo „Vai­kų spor­tas“ įkū­rė­jai Vai­da ir Gied­rius Ju­ne­vi­čiai da­li­ja­si pa­ta­ri­mais, kaip ska­tin­ti juos bū­ti jud­rius.

Pradėkite kūdikystėje

Daugelis tėvų įsitikinę, kad vaikams užtenka darželyje ar mokykloje vykstančių fizinio lavinimo pamokų. Iš tiesų jų per mažai. Vaikai iki penkerių metų privalo užsiimti fizine veikla tris valandas, o nuo 5 iki 18 metų – bent valandą kasdien.

Gultus, vibruojančias kėdes ir kitus „pagalbininkus“ siūlome naudoti tik išskirtiniais atvejais. Kai mažylis išmoksta vaikščioti, rečiau sodinkite jį į vežimą, vaikščiokite kartu, šokite namie pagal mėgstamą muziką. Leiskite nuo mažens vaikui judėti.

Priešmokyklinukams fizinė veikla gali suteikti ir ugdomųjų elementų – skaičiuokite balas, kurias apibėgate, ieškokite skirtingų spalvų gėlių, mokykitės atpažinti įvairius paviršius, išmėginti skirtingas sporto rūšis, įvardyti sporto inventorių, jį paliesti, peršokti.

Venkite televizoriaus

Ši kalbanti dėžė – tikras šeimos stabdys. Nejunkite televizoriaus kūdikiams, jie turi girdėti ir matyti kalbančius tėvus. Kuo dažniau bendrausite su vaiku, tuo laimingesnis jis augs. Tai nereiškia, kad reikia uždrausti visus filmukus. Tiesiog susitarkite, kiek laiko per dieną skirsite šiam užsiėmimui.

10 patarimų, kaip tapti aktyvia šeima

Būkite pavyzdys. Ne naujiena, kad vaikai ima pavyzdį iš kitų, pirmiausia – iš tėvų. Tik patys sveikai maitindamiesi galite įdiegti sveikos mitybos įgūdžius ir mažiesiems. Todėl aktyviai leisdami laisvalaikį, parodydami, kad sportuoti jums patinka, užkrėsite tuo ir vaikus.

Visa šeima. Net jeigu sporto klube lankotės triskart per savaitę, vis tiek kartu su vaikais užsiimkite energingesne veikla, žaiskite, kalbėkite apie fizinio aktyvumo naudą. Juk pusė tokio laisvalaikio pranašumų – visai šeimai būti drauge.

Skirkite laiko. Dažnai sunkiausia rasti laiko susirinkti visiems ir ką nors daryti kartu, ypač kai vaikai paauga ir nebelieka bendros veiklos. Todėl įtraukite į kasdienę rutiną aktyvias pramogas – jos gali būti tai, kas atžaloms augant vienija šeimą.

Paįvairinkite kasdienę veiklą. Kai leidžia oro sąlygos, į darželį galite važiuoti dviračiais ar paspirtukais, eikite pabėgioti vedžiodami šunį ar pan. Rinkitės aktyvų laisvalaikį.

Būkite pasiruošę. Visuomet automobilyje turėkite sporto inventoriaus – kamuolių, šokdynių, riedučius ar riedlentę.

Sudėliokite kalendorių. Mėnesį į priekį suplanuokite, ką aktyvaus ir įdomaus nuveiksite kartu. Gal tai bus išvykos į parką, kopimas į piliakalnį, aitvaro leidimas ar laipiojimo sienomis pamoka.

Apgalvokite atostogas. Planuodami atostogas apsvarstykite, ką galėsite nuveikti ten, kur važiuosite. Pasidairykite pasivaikščiojimo takų, sužinokite, ar yra teniso kortai, pasiimkite dviračius.

Rinkitės tai, kas patinka visiems. Jeigu tėtis mėgsta krepšinį, tai nereiškia, kad visa šeima turi juo domėtis. Aktyvių laisvalaikio užsiėmimų yra daugybė, todėl raskite tokį, kuris patiktų visai šeimai, – plaukiokite baseine, išliekite energiją kėglių klube arba renkite žygius į miškus.

Kaitaliokite veiklą. Ta pati žaidimų aikštelė, kaip ir nuolatinio pasivaikščiojimo takas, greitai pabosta, todėl keiskite ir vietas, ir veiklą.

Vertinkite laimėjimus. Susikurkite apdovanojimų lentą ir sugalvokite įvairius vertinimo kriterijus, skirkite žvaigždutes. To, kuris surenka keletą, laukia apdovanojimas. Vertinti galima ne tik pačią veiklą, bet ir tai, kaip vaikai jai pasirengė, kiek laiko tai darė, ką naujo išmoko.

Parengta bendradarbiaujant su „Mamos žurnalu“