Gripo epidemiją paskelbė 13 savivaldybių, Vilnius dar spręs
Jei ser­ga­mu­mas Vil­niu­je di­dės, ki­tos sa­vai­tės pra­džio­je sa­vi­val­dy­bė spręs, ar skelb­ti epi­de­mi­ją. Šiuo me­tu sos­ti­nė­je dėl gri­po epi­de­mi­jos pa­mo­kos nu­trauk­tos tik vie­no­je mo­kyk­lo­je.

Kaip LŽ informavo Vilniaus savivaldybė, pamokos nutrauktos tik vienoje sostinės mokykloje – Antakalnio progimnazijoje, kadangi serga 20 proc mokytojų ir 30 proc. moksleivių. Pamokų laikinai nevyksta šios savaitės trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį. Apie kitas Vilniaus mokyklas informacijos nėra.

Šiuo metu Lietuvos sostinėje sergamumas pirmadienio, sausio 29 dienos, duomenimis – 4,8 proc.

Kitos savaitės pirmadienį, vasario 5 dieną, Vilniaus savivaldybė, kai gaus naujausius duomenis dėl sergamumo, spręs skelbti ar neskelbti gripo epidemiją.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų /10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

ULAC medikai ragina neprarasti budrumo, nes kasdien daugėja sergančiųjų gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Kaip informavo ULAC, jau 13 iš 60 šalies savivaldybių jau paskelbė gripo epidemiją.

Išaugus sergamumui, kai kurios mokyklos laikinai nutraukia mokymą.