E. coli infekcijos bakterijų rado JAV ant salotų
JAV svei­ka­tos prie­žiū­ros par­ei­gū­nai tre­čia­die­nį par­ne­šė apie pir­mą­jį mir­ties at­ve­jį per ro­ma­ni­nė­se sa­lo­to­se ap­tik­tų žar­ny­no bak­te­ri­jų Es­che­ri­chia co­li (E. co­li) su­kel­tos in­fek­ci­jos pro­trū­kį.

Per šį protrūkį 25 šalies valstijose susirgo 121 žmogus.

Kol kas jokios informacijos apie auką nepateikiama. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) nurodė, kad asmuo mirė Kalifornijoje.

Praėjusį mėnesį JAV pareigūnai ėmėsi neįprastų priemonių ir paragino žmones išmesti visas jų turimas romanines salotas arba nevalgyti jų, jei nėra tikri, kad jos nėra iš Jumos Arizonos valstijoje.

Pareigūnams kol kas nepavyko nustatyti protrūkio šaltinio. Viename ūkyje Arizonoje auginamose romaninėse salotose buvo aptikta E. coli bakterijų, tačiau tiriamos dar mažiausiai kelios dešimtys vietų.

Šis protrūkis yra neįprastai smarkus dėl enterohemoraginių E. coli O157:H7 serologinio tipo bakterijų gaminamo stipraus Shigos (Šigos) citotoksino, dėl kurio paprastai labai padidėja hospitalizacijos mastai.

„Pagal turimą informaciją, iš 121 susirgusio žmogaus buvo hospitalizuoti 52 asmenys, 14-ai jų sutriko inkstų veikla ir pasireiškė hemolizinės uremijos sindromas (HUS)“, – rašoma CDC pranešime.

Tai didžiausias E. coli infekcijos protrūkis Jungtinėse Valstijose nuo 2006 metų, kai to paties serologinio tipo E. coli bakterijos, kurių buvo aptikta špinatuose, susargdino daugiau nei 200 žmonių.

Patogeninių Escherichia coli sukelta infekcinė liga ešerichiozė pasireiškia smarkiu viduriavimu, neretai su krauju ar gleivėmis, karščiavimu, pilvą raižančiais skausmais.