Britai mažina porcijas – laikysis dietos
Svei­ka­tos prie­žiū­ros spe­cia­lis­tų tei­gi­mu, Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos vi­suo­me­nei lai­kas „lai­ky­tis die­tos“, to­dėl rei­kia su­ma­žin­ti kai ku­rių po­pu­lia­riau­sių mais­to pro­duk­tų por­ci­jų dy­dį. Vy­riau­sy­bės agen­tū­ra „Pub­lic Health Eng­land“ (PHE) dėl nu­tu­ki­mo epi­de­mi­jos kal­ti­na pi­cas, per­dirb­tą mė­są, grei­tą­jį mais­tą.

Kaip rašo „BBC News“, maisto pramonė raginama naudoti sveikesnius ingredientus ir skatinti visuomenę rinktis mažiau kalorijų turinčius produktus. Visa tai yra dalis kampanijos iki 2024 metų 20 proc. sumažinti gaunamų kalorijų kiekį.

Keičiant mitybą

Nusitaikyta į 13 skirtingų maisto grupių, atsakingų už penktadalį vaikų suvartojamų kalorijų (cal). Pernai pradėta įgyvendinti cukraus mažinimo programa, skirta devynioms skirtingoms maisto grupėms. Kitą mėnesį bus apmokestinti cukraus turintys gėrimai. Šios trys priemonės kartu reiškia, jog sveikatos pareigūnai imasi tiesioginių veiksmų, kad galėtų daryti įtaką maisto produktų, atsakingų už pusę vaikų gaunamų kalorijų, vartojimui.

Tomis priemonėmis, kaip pabrėžė PHE vyriausiasis vykdomasis direktorius Duncanas Selbie, siekiama pakeisti ir suaugusiųjų mitybą. „Didžiajai Britanijai reikia dietos, – sakė jis. – Vaikai ir suaugusieji paprastai suvartoja per daug kalorijų, todėl daugelis jų turi antsvorio ar yra nutukę“.

Maisto produktų gamintojams, prekybos centrams, greitojo maisto parduotuvėms nurodyta sumažinti kalorijų kiekį tokiuose produktuose kaip pikantiški sausainiai ir krekeriai, čiabata su alyvuogėmis ir panašių rūšių duona, padažai, traškučiai, pikantiški užkandžiai, pyragai, pyragaičiai, mėsainiai, mėsos, makaronų, ryžių patiekalai ir užkandžiai, picos, sumuštiniai, sriubos. Jei nebus imtasi veiksmų, PHE pasirengusi prašyti vyriausybės priimti įstatymą.

Pažanga bus griežtai stebima, atsižvelgiant į tai, kokius produktus žmonės perka, o atskiras įmones, kurios nepasitemps, ketinama „įvardyti ir sugėdyti“.

Kalorijų gairė: 400–600–600

Agentūra taip pat pradeda kampaniją, skatinančią suaugusius žmones suvartoti 400 cal per pusryčius ir po 600 cal – per pietus bei vakarienę. Manoma, jog vartotojams, gaminantiems ne namie, bus sunku laikytis šios griežtos gairės. Dabar ketvirtadalis maisto Didžiojoje Britanijoje perkama kavinėse, restoranuose ar greitojo maisto parduotuvėse.

PHE atstovai minėjo, kad tokie dideli tinklai kaip „McDonald's“, „Subway“ ir „Greggs“ bus skatinami parduoti maisto produktus, kurie leistų žmonėms laikytis nustatytų mormų. Šiuo metu suaugusieji kasdien suvartoja 200–300 cal daugiau, negu turėtų.

PHE vyriausiosios mitybos specialistės dr. Alison Tedstone manymu, gairė „400–600–600“ palengvins „žmonių sveikesnį pasirinkimą“, nes per kiekvieną prisėdimą jie galės nuspręsti, ką valgyti. „Keletas sveikų variantų meniu pabaigoje nepadės išspręsti šalies nutukimo problemos, – tvirtino ji. – Mums reikia pakeisti kasdien reguliariai valgomus produktus.“

Moterims rekomenduojama suvartoti ne daugiau kaip 2000 cal per dieną, o vyrams – iki 2500 kalorijų. Rekomendacijos vaikams skiriasi, jos priklauso nuo amžiaus. Pavyzdžiui, keturmečiams patariama suvartoti ne daugiau kaip 1300 cal, o 17–18 metų jaunuoliams – apie 3000 kalorijų. Tačiau antsvorio turintys ir nutukę vaikai kasdien gauna iki 500 cal daugiau.

Palaiko ekspertai ir pramonė

Šiai iniciatyvai pritarė ir ekspertai. Prof. Russellas Vineras teigė, kad ji „drąsi ir būtina“. Pastaruosius 40 metų porcijos nepastebimai didėjo ir dabar picos ar mėsainiai yra „kur kas didesni nei mūsų tėvų laikais“. Be to, prie problemos prisideda greitojo maisto prieinamumas kišenpinigių kaina ir nesveiko maisto bei gėrimų vaikams reklama.

Maisto ir gėrimų federacijos (FDF) vadovas Ianas Wrightas sutiko, kad toks požiūris teisingas. Pramonė visiškai palaiko iniciatyvą. „FDF ir jos nariai prisiima atsakomybę rimtai kovoti su nutukimu“, – pažymėjo I. Wrightas.

Parengė Milda KNIEŽAITĖ