Žydrūnas Urbonas: „Vyksime į Italiją žinodami, kad turime galimybę“
Pir­mo­sio­se FI­BA Eu­ro­pos tau­rės tur­ny­ro ket­virt­fi­na­lio rung­ty­nė­se – ly­gy­bė. Po fi­na­li­nės si­re­nos švies­len­tė­je de­gė ke­tu­ri sep­ty­ne­tai.

Utenos „Juventus“ ekipa trečiadienį namie priėmė Avelino „Sidigas“ komandą. Rungtynės baigėsi rezultatu 77:77 (21:14, 15:24, 24:22, 17:17), o tai reiškia, kad nė vienas klubas per atsakomąsias rungtynes Italijoje neturės pranašumo.

„Juventus“ komandos vyriausiais treneris Žydrūnas Urbonas rezultatu buvo patenkintas.

„Dabar galiu džiaugtis tokia situacija, nes turėjau keturis gynėjus, o kai Kenny Gainesas patyrė traumą, liko trys – Arvydas Šikšnius, Simas Buterlevičius ir Dovis Bičkauskis. Džiaugiuosi, kad jiems nieko neatsitiko, nes tiek Arvydas, tiek Simas žaidė po keturiasdešimt minučių. Toks rezultatas žaidžiant su tokio lygio komanda, su tokios meistriškumo žaidėjais mane tenkina,“ – sakė uteniškių treneris.

Dėl kai kurių epizodų jis nebuvo patenkintas. Pavyzdžiui, buvo sutarta varžovų lyderį Kirilą Fesenką stabdyti pražangomis, o jis gavo progų atakuoti ir atliko ne vieną dėjimą. „Sidigas“ ekipoje rezultatyviausi buvo Dezas Willsas, pelnęs 17 taškų, ir K. Fesenka – 15 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai.

„Būtent šie dalykai manęs netenkino, bandysime tai išgyvendinti per kitas rungtynes. Bet kokiu atveju eisime kovoti, juk ir Minsko „Cmoki“ aštuntfinalyje Italijoje sužaidė lygiosiomis. Tik problema, kad mano strategijai ant šachmatų lentos trūksta pėstininkų. Labai tikiuosi, kad iki atsakomųjų rungtynių atsigaus Anthony Irelandas,“ – kalbėjo treneris.

Ž. Urbono teigimu, auklėtiniai per lengvai išbarstė pirmame kėlinyje įgytą dviženklę taškų persvarą (21:10), nes neatliko suplanuotų dalykų, pavyzdžiui gynyba du prieš du. „Tai – nedovanotinos klaidos, – sakė jis. – Tačiau bendras komandos vaizdas nuteikė pozityviai, vyksime į Italiją žinodami, kad turime galimybę“.

„Juventus“ gretose rezultatyviausiai žaidė 18 taškų pelnęs Kenny Gainesas, jam talkino po 15 taškų surinkę Maksimas Kornijenka (10 atk. kam.) ir Mindaugas Kupšas (8 atk. kam.), 13 taškų pridėjo Simas Buterlevičius.

Atsakomosios ketvirtfinalio rungtynės Italijoje bus žaidžiamos kovo 28 dieną.