Žlugusi Gianluigi Buffono svajonė
Įkvėp­ti įsi­min­ti­nos „Ro­mos“ klu­bo per­ga­lės, Tu­ri­no „Ju­ven­tus“ fut­bo­li­nin­kai Čem­pio­nų ly­gos ket­virt­fi­na­ly­je taip pat ban­dė su­kur­ti fut­bo­lo ste­buk­lą.

Iki jo daugkartiniams Italijos čempionams trūko visai nedaug. Po pralaimėjimo namie Madrido „Real“ klubui 0:3 išvykoje „Juventus“ pirmavo lygiai tokiu pačiu rezultatu, bet paskutinėmis rungtynių minutėmis praleido kontroversišką įvartį.

Gianluigi Buffonas: „Šis teisėjas negali dirbti tokiose rungtynėse, nes jam vietoj širdies yra šiukšliadėžė.“

Teisėjui siūlo likti namie

Čempionų lygoje dar nė viena komanda nebuvo atsitiesusi po pralaimėjimo namie rezultatu 0:3. Ir „Juventus“ truko nedaug, kad pakeistų istoriją.

Trečiojo iš eilės Čempionų lygos nugalėtojų titulo siekiantys „Real“ futbolininkai savo stadione susidūrė su aršiu varžovų pasipriešinimu. Du Mario Mandžukičiaus ir vienas Blaise Matuidi įvarčiai artino „Juventus“ klubą prie sensacijos.

Atrodė, kad Madride teks žaisti pratęsimą, tačiau pridėto laiko trečią minutę teisėjas iš Anglijos Michaelas Oliveris baudos aikštelėje įžvelgė „Juventus“ gynėjo Mehdi Benatios pražangą prieš Lucasą Vazquezą. Šis epizodas futbolo gerbėjus suskirstė į dvi stovyklas. Vieni gyrė M. Oliverį už principingumą, o kiti piktinosi, kad tokiu svarbiu momentu šis M. Benatios ir L. Vazquezo kontaktas nebuvo vertas pražangos.

Gianluigi Buffonas / AFP/Scanpix nuotrauka

Įpykęs „Juventus“ vartininkas Gianluigi Buffonas užsipuolė teisėją ir buvo išvarytas iš aikštės. Jo vietą vartuose užėmė Wojciechas Szczęsny, pakeitęs aikštės žaidėją Gonzalo Higuainą. Tačiau W. Szczęsny žygdarbio neatliko – „Real“ lyderio Cristiano Ronaldo smūgis buvo ir labai stiprus, ir tikslus. „Real“ sušvelnino santykį iki 1:3, o to pakako pergalei dviejų mačų serijoje ir trenerio Zinedine'o Zidane'o nervams nuraminti.

Turino klubo treneris Massimiliano Allegri padėkojo saviškiams už kovingumą, bet prisipažino, kad po tokios atomazgos liko didelis kartėlis.

O labiausiai prislėgtas atrodė G. Buffonas. Jis yra sužaidęs 117 rungtynių Čempionų lygoje, bet iki trečiadienio vakaro niekada nebuvo gavęs raudonosios kortelės. 40-metis veteranas po šio sezono baigs karjerą, tad tokiu būdu žlugo jo svajonė bent kartą laimėti Čempionų lygą.

Po rungtynių duodamas interviu italas nerinko žodžių ir teisėją M. Oliverį išvadino „gyvuliu, sužlugdžiusiu jo ir komandos svajonę“.

„Kai skiri pražangą tokioje situacijoje, dėl savo sprendimo turi būti tikras šimtu procentu. O tai buvo visiškai abejotinas epizodas. Aikštėje atidavėme viską, bet kai kas sunaikino mūsų įdirbį. Šis teisėjas negali dirbti tokiose rungtynėse, nes jam vietoj širdies yra šiukšliadėžė. Jei neturi charakterio ir kompetencijos dirbti tokiose rungtynėse, tavo vieta prie televizoriaus su mėgstamu gėrimu ir bulvių traškučiais“, – pareiškė G. Buffonas.

„Bayern“ pasitaupė

Iš visų ketvirtfinalio barjerą peršokusių klubų mažiausiai streso tikriausiai patyrė Miuncheno „Bayern“. Vokietijos čempionai per pirmą mačą svečiuose 2:1 įveikė „Sevillos“ komandą, o namie tenkinosi lygiosiomis 0:0. „Bayern“ futbolininkai savo arenoje nepersistengė, tačiau ir varžovams neleido įsisiautėti.

Miuncheno klubas Čempionų lygos rungtynėse namie buvo pelnęs įvarčius 21 rungtynėse iš eilės, o trečiadienį ši įspūdinga serija nutrūko. Tačiau Bavarijos regiono klubui įvarčio žūtbūt ir nereikėjo.

„Manau, kad žaidėme ramiai ir tvirtai, išvengėme nervingų situacijų. Kartais būna rungtynių, kai reikia tiesiog labiau pasirūpinti gynyba. Būtent tai akcentavau savo žaidėjams. Be to, išvengėme drausminių nuobaudų ir diskvalifikacijos prieš pusfinalio etapą“, – pozityvumo įžvelgė „Bayern“ treneris Juppas Heynckesas.

Tuo metu Miunchene leidžiamas dienraštis „Tages Zeitung“ vakar švelniai pabarė saviškius: „Komandai aiškiai trūko charakterio ir įkvėpimo atakose. Jeigu norime patekti į finalą, per dvi savaites turėtume labai pagerinti žaidimą.“

Be „Real“ ir „Bayern“, į Čempionų lygos ketvertą pateko „Roma“ ir „Liverpool“ klubai. Pusfinalio burtai bus traukiami šiandien.

Statistika

Real“ (Ispanija) – „Juventus“ (Italija) 1:3 (0:2). Madridas, 75 796 žiūrovai. Teisėjas – M. Oliveris (Anglija). Įvarčiai – C. Ronaldo (90+8 iš 11 m); M. Mandžukičius (2, 37), B. Matuidi (61). Pašalintas – G. Buffonas („Juventus“, 90+3). I rungtynės – 3:0.

„Bayern“ (Vokietija) – „Sevilla“ (Ispanija) 0:0. Miunchenas, 70 000 žiūrovų. Teisėjas – W. Collumas (Škotija). Pašalintas – J. Correa („Sevilla“, 90+2).