Žalgiriečių laukia nepamirštama patirtis
Vil­niaus „Žal­gi­rio“ fut­bo­li­nin­kai iš­vy­ko į Se­vi­li­ją, kur ry­toj žais svar­biau­sias rung­ty­nes šį se­zo­ną. UE­FA Eu­ro­pos ly­gos tre­čia­me at­ran­kos eta­pe Lie­tu­vos vi­ce­čem­pio­nai ko­vos prieš vie­tos klu­bą „Se­vil­la“.

Praeityje „Žalgiris“ yra susitikęs su UEFA taurės laimėtojais švedų „Goteborg“, Olandijos čempionais „Eindhoven“ ir Roterdamo „Feyenoord“, bet „Sevilla“ – aukštesnio lygio varžovė.

„Vilniečiai nekantriai skaičiuoja paskutines dienas iki istorinių jiems rungtynių ir turi iliuzijų rimtai pasipriešinti.“

Karjeros galimybė

Kai prieš trejus metus „Žalgirio“ vadovai pažadėjo į Vilnių žaisti draugiškų rungtynių privilioti Ispanijos aukščiausiosios lygos komandą, daugelis tai palaikė pokštu ir bandymu pigiai pasireklamuoti. Ironiška, bet likimas Vilniaus klubui tokią progą suteikė oficialiose varžybose.

Šios teisės žalgiriečiai nusipelnė eliminavę Farerų Salų „Klaksvik“ (2:1 ir 1:1) ir Lichtenšteino „Vaduz“ (1:0 ir 1:0) klubus. „Sevilla“ antrame etape nepaliko vilčių vengrų Budapešto „Ujpest“ (4:0 ir 3:1).

„Sevillos“ klubas gali pasigirti per pastarąjį dešimtmetį iškovotomis penkiomis Europos lygos taurėmis ir nuolatiniu žaidimu Čempionų lygoje.

Tad proga išmėginti jėgas su tokio lygio varžovais „Žalgirio“ futbolininkus masina labiau už viską.

„Net draugiškose rungtynėse ne visiems lemta susitikti su tokiais varžovais, juk esame skirtingų svorio kategorijų klubai, – kalbėjo „Žalgirio“ treneris Valdas Urbonas. – Noriu, kad mano žaidėjai mėgautųsi tuo ir pajustų didžiojo futbolo teikiamus malonumus. Tai bus didis įvykis.“

„Pasisekė. Geresnės galimybės išmėginti jėgas su geriausiais pasaulio futbolininkais gali ir nebūti“, – pritarė gynėjas Saulius Mikoliūnas.

O „Žalgirio“ kapitonas Tomašas Šimkovičius tokio rango varžybų patirties jau turi. Austras su savo šalies Vienos klubu „Austria“ 2013 metais žaidė Čempionų lygoje ir turėjo progą pasivaržyti su Madrido „Atletico“.

„Šios rungtynės suteiks nepamirštamos patirties. Daugeliui „Žalgirio“ vaikinų tai gali būti vienintelė galimybė karjeroje susitikti su tokio lygio varžovais. Turime džiaugtis ir branginti šią progą“, – tvirtino T. Šimkovičius.

Sevilijos klube yra vienas pasaulio čempionas – su Prancūzijos rinktine prieš mėnesį Rusijoje triumfavo saugas Stevenas Nzonzi. Pasaulio čempionate taip pat žaidė „Sevillos“ argentiniečiai Gabrielis Mercado ir Everas Banega, kolumbietis Luisas Murielas bei danas Simonas Kjaeris.

Auksinis dešimtmetis

„Sevilla“ laikomas seniausiu Ispanijos futbolo klubu, jis įkurtas dar 1890-aisiais.

„Los Rojiblancos“ (raudoni ir balti – red.) vadinama komanda vienintelį kartą Ispanijos čempione tapo 1946 metais. Dar penkis sykius laimėjo šalies Karaliaus taurės turnyrą (pastarąjį kartą – 2010 m.).

Pastarąjį dešimtmetį Sevilijos futbolininkai tarptautinėse varžybose kovojo itin sėkmingai. Europos lygą jie laimėjo 2006 ir 2007 metais, vėliau triumfavo tris sezonus paeiliui – 2014, 2015 ir 2016 metais. To nėra pavykę padaryti nė vienam kitam klubui.

Praėjusį sezoną „Sevilla“ grūmėsi Čempionų lygoje. Aštuntfinalyje ispanai netikėtai eliminavo garsųjį anglų „Manchester United“ klubą (0:0 ir 2:1), bet ketvirtfinalyje suklupo prieš vokiečių Miuncheno „Bayern“ (1:2 ir 0:0).

„Sevilla“ rungtyniauja 42,7 tūkst. vietų „Ramon Sanchez Pizjuan“ stadione. Jis pavadintas buvusio ilgamečio klubo prezidento garbei.

Bilietai į rytojaus rungtynes kainuoja 20 eurų. Tai šiek tiek mažiau nei tradicinė kaina per Ispanijos čempionato rungtynes.

Tūkstančiai prieš milijonus

Praėjusį sezoną „Sevilla“ Ispanijos lygoje „Primera“ finišavo 7 vietoje, ir toks rezultatas netenkino klubo vadovybės. Dar nepasibaigus sezonui buvo atleistas treneris iš Italijos Vincezno Montella. Jį laikinai pavadavo Joaquinas Caparrosas, o po sezono klubas sudarė dvejų metų sutartį su Pablo Machinu.

Šis 43-ejų ispanas aktyviai darbuojasi vasaros žaidėjų turguje. Komanda atsisveikino su dešimčia futbolininkų, pasipildė aštuoniais.

Už bendrą 30 mln. eurų sumą į Seviliją atvyko perspektyvieji prancūzai Ibrahimas Amadou ir Jorisas Gnagnonas. Už 8,5 mln. susigrąžintas prieš trejus metus į „Barceloną“ išvykęs Aleixas Vidalis. Įdomu tai, kad katalonams šis žaidėjas buvo parduotas už 18 mln. eurų, tad šiame versle „Sevilla“ dar ir uždirbo. Taip pat 7 mln. eurų sumokėta už „Basel“ priklausiusį vartininką Tomašą Vacliką.

Tokių sumų fone „Žalgirio“ biudžetas – 2,23 mln. eurų – atrodo skurdžiai. O brangiausio žalgiriečio T. Šimkovičiaus rinkos vertė tesiekia 770 tūkst. eurų.

Čiliečio perspėjimas

Šie skaičiai ir skirtingas komandų lygis niekam nekelia abejonių, kad „Sevilla“ nesunkiai peršoks lietuvišką barjerą. P. Machinas šiek tiek nerimavo, jog atsakomąsias rungtynes Vilniuje teks žaisti ant sintetinės dangos, ir diplomatiškai pridūrė, kad „lengva nebus“.

Tačiau akivaizdu, kad P. Machino galvoje sukasi kitos mintys – sekmadienį jo komanda keliaus į Maroką ir ten kausis dėl Ispanijos supertaurės su pačia „Barcelona“.

„Sevillos“ klubo svetainė naujienų sraute daugiausia dėmesio skiria sugrįžusiam A. Vidaliui. Pranešimuose apie varžovus nieko originalaus: „Žaisime su futbole kol kas nieko nepasiekusios tautos atstovais. Šioje valstybėje prie Baltijos dominuoja krepšinis. Jam daugiausia dėmesio skiria ir žiniasklaida.“

Andalūzijos regione, kuriame yra Sevilija, leidžiamas sporto dienraštis „Estadio Deportivo“ Europos lygai skyrė daugiau dėmesio.

„Vilniečiai nekantriai skaičiuoja paskutines dienas iki istorinių jiems rungtynių ir turi iliuzijų rimtai pasipriešinti. Jiems tai yra išskirtinė proga pasirodyti, todėl jie bus labai motyvuoti“, – rašo dienraščio žurnalistas Alvaro Palomo.

„Estadio Deportivo“ taip pat pakalbino „Žalgirio“ legionierių iš Čilės Diego Oyarzuną, kuris šiuo metu gydosi traumą ir ketvirtadienį žaisti negalės. Čilietis įspėjo ispanus neatsipalaiduoti.

„Žinoma, negalime lygiuotis į „Sevillos“ žaidėjus. Tačiau šiais laikais niekas nelaimi rungtynių vien pagal pavardes ar komandų pavadinimus. Mūsų komanda atvyks ne turistauti ar Andalūzija pasigrožėti. Būsime gana motyvuoti ir pasistengsime nustebinti“, – sakė D. Oyarzunas.