Žaidėjai staiga nepradės skraidyti
Lie­tu­vos le­do ri­tu­lio rink­ti­nė per­ga­lin­gai už­bai­gė Bal­ti­jos Iš­šū­kio tau­rės tur­ny­rą ir užė­mė penk­tą po­zi­ci­ją.

Sekmadienį paskutinėje akistatoje Lietuvos rinktinė 6:3 nugalėjo Estijos nacionalinę ekipą, kuri šiame turnyre liko paskutinė.

Per dvikovą su estais du įvarčius pelnęs Arnoldas Bosas buvo išrinktas geriausiu šio susitikimo žaidėju Lietuvos rinktinėje.

Grupės turnyre lietuviai po pratęsimo nugalėjo Japoniją, tačiau apmaudi nesėkmė 0:1 prieš baltarusius nubloškė rinktinę į paskutinę vietą grupėje.

„Turėjome daug progų, bet šiandien buvo ta diena, kai mūsų metamas ritulys nelindo į vartus“, – po pralaimėjimo baltarusiams sakė rinktinės gynėjas Artūras Katulis. Net ir po nesėkmės Lietuvos rinktinė buvo šiltai išlydėta susirinkusių ledo ritulio gerbėjų.

Po pergalingo susitikimo su estais puolėjas A. Bosas pripažino, jog varžovas nebuvo toks stiprus kaip kiti, su kuriais teko žaisti.

„Varžovai nebuvo tokie stiprūs kaip prieš tai buvusios komandos. Per šį mačą stengiamės labiau išpildyti trenerių užduotis“, – trumpai pergalės priežastis įvardijo žaidėjas.

Nepaisant dviejų pergalių ir vienos nesėkmės, turnyre lietuviams atiteko penkta pozicija tarp šešių turnyro dalyvių. Pasak A. Boso, galutinė vieta nenuteikia džiugiai, tačiau rinktinė atidavė visas jėgas, o tai buvo puikus testas prieš kitų metų balandį vyksiantį pasaulio čempionatą.

„Penkta vieta skamba išties nekaip. Tačiau dvi pergalės ir vienas pralaimėjimas rezultatu 0:1, manau, nėra prastas rezultatas. Išbandėme visus naujus žaidėjus, visi stengėsi, atsidavė, ir ant ledo atrodėme neblogai. Iki pasaulio čempionato dar turime laiko gerinti žaidimą.“

„Jaunimas labai gerai įsiliejo į komandą – klausia patarimų ir klausosi, ką sakome. Veteranai turi daugiau patirties, bet mūsų jaunieji žaidėjai yra šaunuoliai – sparčiai mokosi ir tobulėja kartu su mumis“, – situaciją rinktinėje apibūdino A. Katulis.

Šiame turnyre daug kalbų sukėlė naujojo Lietuvos rinktinės trenerio Danielio Lacroix debiutas, tačiau puolėjo teigimu, stratego pasikeitimas esmės nepakeitė – žaidėjai ir toliau stengiasi atlikti visas trenerių jiems duodamas užduotis.

„Nesvarbu, kas būtų treneriai – mes paprasčiausiai pildome jų nurodymus ir darome tai, ko iš mūsų jiems reikia. Tikrai nėra taip, kad atėjus naujam treneriui pradėsime skraidyti. D. Lacroix paliko gerą įspūdį. Viskas yra gerai. Žiūrėsime, kaip bus ateityje.“

Pasibaigus Baltijos Iššūkio turnyrui A. Bosas ir kiti rinktinės žaidėjai grįš į klubus, ten jie tęs sezonus. Kitą galimybę susirinkti kartu ir toliau rengtis pasaulio čempionatui Lietuvos rinktinė turės tik kitais metais.

Iššūkio taurės nugalėtojų titulą iškovojo nė sykio nepralaimėjusi Latvijos klubų rinktinė. Finalo rungtynėse ji 3:0 įveikė Japoniją ir atsiėmė turnyro taurę.

Trečią vietą užėmė mažajame finale trijų įvarčių deficitą panaikinę baltarusiai. Dėl palankaus trečio kėlinio Baltarusija 4:3 palaužė Rumunijos ledo ritulininkus.

„Lietuvos žinių“ inf.