Ypatingas debiutas Europos lygoje: „pelkių šokiu“ pramintame mače „Stumbras“ išplėšė pergalę
Ket­vir­ta­die­nį Kau­no „Stumb­ro“ fut­bo­li­nin­kai de­biu­ta­vo Eu­ro­pos ly­gos at­ran­kos tur­ny­re. Po įnir­tin­gos ko­vos „pel­kių mū­šiu“ pra­min­to­se rung­ty­nė­se Lie­tu­vos klu­bas pa­bai­go­je iš­plė­šė per­ga­lę 1:0 prieš Kip­ro vi­ce­čem­pio­nus Li­ma­so­lio „A­pol­lon“.

Pergalingą įvartį šeimininkams 90-ąją minutę tolimu smūgiu pelnė saugas iš Sakartvelo Levanas Mačarašvilis ir taip „Stumbro“ komanda pateikė savotišką sensaciją.

Debiutinis mačas Europos lygos atrankoje „Stumbro“ futbolininkams, ko gero, įsimins ilgam ir dėl ypatingų oro sąlygų – dėl itin stipraus lietaus žaidėjai tiesiog slidinėjo ant permirkusios vejos ir lakstė per balas. Sužaidus daugiau nei pusę pirmojo kėlinio laiko rungtynių teisėjas iš Sakartvelo Georgi Vadachkorija nusprendė, kad rungtynes Alytuje reikia stabdyti.

Vėliau, maždaug po valandos, nutarta rungtynes pratęsti. Per likusį pirmojo kelinio laiką nei LFF taurės savininkai, nei Kipro vicečempionai daug rimtų progų pelnyti įvartį neturėjo, galima išskirti tik vieną epizodą, kai varžovai baudos smūgiu sudrebino „Stumbro“ vartų skersinį.

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos liepos 19 d. Kipre. Kitame etape, sėkmės atveju, kauniečių lauktų Narvos „Trans“ (Estija) ir „Željezničar“ (Bosnija ir Hercegovina) poros nugalėtojai.

Susitikimo išvakarėse Kaune surengtoje spaudos konferencijoje savo mintimis apie laukiančią dvikovą pasidalino „Stumbro“ vyriausiasis treneris Mariano Barreto ir kapitonas Rimvydas Sadauskas.

Kipro futbolas M. Barreto yra puikiai pažįstamas, šioje šalyje jis dirbo 2007–2008 m. sezone, kai buvo vyriausias Limasolio AEL ekipos treneris. Simboliška, kad po dešimties metų jo auklėtiniams teks stoti į kovą su kitu Limasolio klubu „Apollon“.

„Pagaliau ta diena atėjo. Žaidėjai žino, kad neužtenka vien būti UEFA Europos lygoje, privalome būti konkurencingi ir siekti maksimalaus rezultato. Mes sunkiai dirbame ir mūsų darbo vaisiai gerai matomi A lygos lentelėje, kur esame treti. Po praėjusio sezono mūsų komanda praktiškai nepasikeitė, tačiau jauni vaikinai sparčiai tobulėja ir aikštėje rodo geresnį futbolą, – mintimis prieš mačą dalinosi M. Barreto.

Kipre esu dirbęs, tiesa tai buvo senokai. „Apollon“ yra klubas, kuris nuolat kovoja dėl aukščiausios prabos apdovanojimų. Praėjusiame sezone jie tik nežymiai atsiliko nuo čempiono APOEL. Žinome, kad nebus lengva, privalome išlikti maksimaliai susitelkę ir laikytis žaidybinio plano, tuomet pergalę pasiekti tikrai įmanoma. Tikime savimi, žaisime namuose ir stengsimės tuo pasinaudoti. Tikiuosi, kad publika Alytuje mus palaikys, tai puikus miestas ir labai jaukus stadionas“, – tęsė „Stumbro“ treneris.

Tuo tarpu ekipos kapitonas Rimvydas Sadauskas pripažino, kad šios rungtynės bus vienos įsimintiniausių jo karjeroje.

„Tai bus ypatingos rungtynės. „Stumbras“ yra klubas, su kuriuo užaugau ir kuriame pradėjau savo kelionę A lygoje, ir štai mes esame čia – UEFA Europos lygoje. Nemanau, kad bus papildomas jaudulys, žinome savo vertę ir tikrai ne veltui esame treti Lietuvos čempionate. Į aikštę eisime tik laimėti. Esame pasiruošę, svarbiausia laikytis žaidybinio plano ir viskas bus gerai“, – optimistiškai kalbėjo R. Sadauskas.