Vroclavas daugiausia medalių pažėrė lietuviams
Vroc­la­ve vy­ku­sia­me Eu­ro­pos su­au­gu­sių­jų kio­ku­šin ka­ra­tė čem­pio­na­te Lie­tu­vos spor­ti­nin­kai iš­ko­vo­jo 11 me­da­lių, iš jų – 3 auk­so.

Žemyno čempionais tapo Skaistė Venckutė (svorio kategorija iki 55 kg), Inga Mikštaitė (iki 60 kg) ir Eventas Gužauskas (virš 95 kg).

Iš viso kata ir kumitė varžybose lietuviai Vroclave iškovojo 3 aukso, 2 sidabro ir 6 bronzos apdovanojimus. Kumitė rungties varžybose mūsiškių pelnyti 10 medalių yra geriausias rezultatas iš visų komandų. Antrą vietą šioje įskaitoje užėmė lenkai (6 medaliai: 2 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos), trečią – ukrainiečiai (5 medaliai: 2 aukso ir 3 bronzos).

Suvedė sąskaitas

Itin efektingai titulą iškovojo E. Gužauskas, finale labai greitai įspūdingu smūgiu nokautavęs daną Brianą Jakobseną.

Iš viso Vroclave Eventas laimėjo keturias kovas. Įdomu, kad sunkiausiai klostėsi pati pirmoji – aštuntfinalyje su vengru Mate Davidu. Ją E. Gužauskas laimėjo tik po pratęsimo.

Vėliau sekėsi geriau, už taiklius smūgius buvo pelnyti taškai, o lietuvio pranašumą turėjo paeiliui pripažinti gruzinas Laša Kamaraulis ir ukrainietis Anatolijus Žuravelis.

„Pirmojoje kovoje buvau susikaustęs, nepavyko gerai pasirodyti. Pirmą kovą galėjau ir pralaimėti, tada būčiau likęs paskutinis, – jau po finalo pripažino E. Gužauskas. – Vis dėlto po tos kovos žingsnis po žingsnio viskas gerėjo ir atsirado rezultatas.“

Pirmoji kova naujajam čempionui buvo lemtinga prieš metus, kai Europos čempionatas vyko Danijoje, o po 2 pratęsimų tada pralaimėjo būtent B. Jakobsenui.

„Suvedėme sąskaitas“, – Vroclave šypsojosi E. Gužauskas.

Vyrų varžybų finalą pasiekė ir dar vienas lietuvis – Juras Sokolovas (svorio kategorija iki 95 kg). Tačiau jam finalas susiklostė visiškai priešingai nei E. Gužauskui – lietuvis po labai trumpos kovos ir efektingo lenko Maciejaus Mazuro spyrio pats atsidūrė nokaute. Vis dėlto J. Sokolovo žygis turnyre įsiminė daugeliui: iki finalo labai tvirtai paeiliui buvo nugalėti ukrainietis Liubomiras Zahorbenskis, lenkas Ignacas Sloneckis ir vengras Adamas Davidas.

Trečiasis vyrų varžybose medalį iškovojęs lietuvis Gintas Gervelis taip pat pademonstravo įspūdingą sportinę formą. Pirmame etape jis įveikė prancūzą Yanną Paillat, o antrame anksčiau laiko nugalėjo švedą Ali Hayderą.

Ketvirtfinalyje G. Gervelio kova su gruzinu Romeo Gablaja buvo įtempta iki paskutinės akimirkos. Po antro pratęsimo du teisėjai pergalę skyrė lietuviui, du – gruzinui ir visiems teko laukti tatamio teisėjo sprendimo. Lietuvių džiaugsmui, šis pasirinko G. Gervelį.

Pusfinalyje mūsų sportininkui santykius su rumunu George Suciu vėl teko aiškintis per du pratęsimus, tačiau šį kartą teisėjai pergalę ir kelialapį į finalą skyrė varžovui.

Pergalės – skirtingomis aplinkybėmis

Moterų varžybose į finalus pavyko prasibrauti trims mūsiškėms.

Pirmoji į kovą dėl aukso stojusi Skaistė Venckutė užtikrintai nugalėjo lenkę Anną Bielską. Pusfinalyje klaipėdietė per pratęsimą įrodė pranašumą prieš kitą lenkę Sandrą Nowak, o ketvirtfinalyje nepaliko vilčių ispanei Clarai Presenciai.

Toks žygis lėmė, kad, be Europos čempionės titulo, S. Venckutei per apdovanojimų ceremoniją atiteko ir specialus prizas – geriausios turnyro kovotojos tarp moterų.

„Varžovės buvo stiprios, kovos – nelengvos, lygis – aukštas, – pasibaigus čempionatui kalbėjo S. Venckutė. – Esu savikritiška, sau visada keliu didelius reikalavimus, tad tobulėti dar yra kur. Tačiau savo kovomis ir rezultatu esu patenkinta.“

Ant prizininkų pakylos aukščiausio laiptelio vėl užkopė ir tituluočiausia Lietuvos rinktinės narė – I. Mikštaitė. Tiesa, jai finale su lenke Marta Lubos žiūrovams pademonstruoti gražios kovos nepavyko, nes ant tatamio dėl neleistinų smūgių nuolat teko lipti medikams. Lietuvos atstovė varžovei ranka į veidą pataikė kartą, o ši tokius draudžiamus smūgius atliko net triskart. Tad kai teisėjai skyrė pergalę I. Mikštaitei, varžovės treneriui ir Lenkijos publikai beliko skėsčioti rankomis.

Pakeliui į finalą I. Mikštaitė nugalėjo vengrę Anett Leiter ir azerbaidžanietę Solmaz Zeynalli.

Trečia vietą svorio kategorijoje iki 60 kg užėmė Erika Rukšėnaitė, kurią pusfinalyje sustabdė būtent M. Lubos.

Dar vienai finalininkei Brigitai Gustaitytei šį kartą teko tenkintis svorio kategorijos virš 65 kg varžybų antra vieta. Vilnietė po dviejų pratęsimų turėjo pripažinti rumunės Andreeos Mercos pranašumą. Visa galva už Lietuvos sportininkę žemesnė varžovė nuolat siekė kovos artimoje distancijoje ir tokia taktika jai atnešė sėkmę. Europos čempionato pusfinalyje rumunė lygiai tokiu pat stiliumi palaužė kitą Lietuvos sportininkę Moniką Ryžkovaitę.

Kumitė rungties varžybose mūsiškių pelnyti 10 medalių yra geriausias rezultatas iš visų Europos komandų.

Dar du bronzos medalius į Lietuvos rinktinės taupyklę atnešė svorio kategorijoje iki 50 kg pusfinaliuose pralaimėjusios Ivona Koreckaja ir Erika Žeburtovič. Taip pat trečia vieta baigėsi ir Dianos Mačiūtės pasirodymas kata rungties varžybose.

Ten pat, Vroclave, vykusiose Europos jaunių (iki 18 metų) pirmenybėse Lietuvos sportininkai iškovojo 14 apdovanojimų. O čempionais pavyko tapti penkiems mūsiškiams: Guodai Pakalniškytei (iki 65 kg), Julijai Balčiūtei (virš 65 kg), Žygimantui Šniaukui (iki 75 kg), Lukui Simonenkai (iki 80 kg) ir Pauliui Žimantui (per 80 kg).