Vokiška staigmena olimpiniame turnyre
Pjong­čan­go olim­pi­nių žai­dy­nių vy­rų le­do ri­tu­lio tur­ny­re kol kas di­džiau­sią sen­sa­ci­ją pa­tei­kė vo­kie­čiai. Jie ket­virt­fi­na­ly­je eli­mi­na­vo da­bar­ti­nius pa­sau­lio čem­pio­nus ir vie­nais tur­ny­ro fa­vo­ri­tų lai­ky­tus šve­dus.

Ketvirtfinalio rungtynes Švedijos komanda pradėjo nesėkmingai ir jau pirmame kėlinyje praleido du įvarčius. Vėliau pasaulio čempionai atsitiesė ir trečiame kėlinyje galiausiai išlygino rezultatą – 3:3.

Pratęsimo metu komandos spėjo sužaisti 1 min. 30 sek., kai vokietis Patrickas Reimeris iš arti nukreipė ritulį į švedo Viktoro Fastho ginamus vartus ir užfiksavo sensacingą rezultatą.

Vokietijos rinktinės puolėjas Felixas Schutzas prieš rungtynes juokavo, kad šansai įveikti Švedijos rinktinę tolygūs bandymams surinkti švediško baldų gamintojo „Ikea“ produkciją: sudėtingi, tačiau nėra neįmanomi.

Vokiečiai su iššūkiu susidorojo ir po pergalės švytėjo iš laimės.

„Tai buvo didingos rungtynės. Mums labai padėjo solidi trenerio Marco Sturmo patirtis. Jis pavertė mus dar geresniais žaidėjais. Prieš rungtynes visos komandos nusiteikimas ir pasitikėjimas savimi buvo išskirtiniai. Mes tikėjome, kad galime laimėti“, – pasakojo F. Schutzas.

Vakar iš karto buvo prisimintos 2002-ųjų Solt Leik Sičio olimpinės žaidynės ir kitas Švedijos ledo ritulininko fiasko. Tąkart, prieš 16 metų, švedai ketvirtfinalyje sensacingai tokiu pačiu rezultatu 3:4 pralaimėjo Baltarusijos komandai.

Po vakarykštės nesėkmės karjerą jau baigusi Švedijos ledo ritulio garsenybė Peteris Forsbergas savo šalies žurnalistams išsakė daug kritikos rinktinės trenerio Rikardo Groenborgo atžvilgiu.

„Tai yra visiškas fiasko. Tačiau atsižvelgiant į rungtynių eigą – dėsningas pralaimėjimas. R. Groenborgas nepadarė nieko, kad pakeistų dvikovos eigą ar perimtų iniciatyvą. Jo sprendimai buvo nevykę. Visas žaidimas buvo grindžiamas per Patriką Hersley, kurį užtikrintai saugojo vokiečiai. Nykus ir nuspėjamas ledo ritulys, jokių kitų alternatyvų“, – piktinosi du kartus (1994 ir 2006 m.) olimpinis čempionas P. Forsbergas.

Vienintelį žiemos olimpiados medalį (bronzinį) Vokietijos ledo ritulininkai yra pelnę 1976-aisiais žaidynėse Insbruke. O Pjongčange vėl priartėjo prie savo svajonės.

„Vokietijos ledo rituliui ši pergalė yra neeilinė. Juolab pasiekta ne pasaulio čempionate, o olimpiadoje, – teigė Vokietijos komandos kapitonas Marcelis Gocas. – Tai puiki reklama šaliai. O galimybė kovoti dėl medalių prilygsta svajonės išsipildymui.“

Tačiau pusfinalyje Vokietijos rinktinės laukia dar rimtesnis išbandymas – kova su dabartiniais olimpiniais čempionais kanadiečiais. Šie 1:0 eliminavo Suomijos komandą. Per atsargiai vykusį mačą viską nulėmė vienintelis kanadiečio Maximo Noreau įvartis trečio kėlinio pradžioje.

Kitame pusfinalyje dėl bilieto į olimpiados finalą penktadienį grumsis Rusijos olimpinių atletų rinktinė (OAR) ir Čekijos komanda.

Vienintelį žiemos olimpiados medalį (bronzos) Vokietijos ledo ritulininkai yra pelnę 1976-aisiais žaidynėse Insbruke.

Ketvirtfinalio statistika

Švedija – Vokietija 3:4 (0:2, 0:0, 3:1, 0:1) po pratęsimo. A. Landeris (46:25), P. Hersley (49:35), M. Wikstrandas (51:37); Ch. Ehrhoffas (13:48), M. Nobelsas (14:17), D. Kahunas (48:28), P. Reimeris (61:30).

Kanada – Suomija 1:0 (0:0, 0:0, 1:0). M. Noreau (40:55).

OAR – Norvegija 6:1 (3:0, 2:1, 1:0). M. Grigorenko (8:54), N. Gusevas (13:25), V. Voinovas (19:20), S. Kalininas (28:35), N. Nesterovas (33:06), I. Teleginas (53:15); A. Bonsaksenas (27:21).

Čekija – JAV 3:2 (1:1, 1:1, 0:0) po baudinių serijos. J. Kolaras (15:12), T. Kondratekas (28:14); R. Donato (6:20), J. Slateris (30:23).

Pusfinalio poros: Čekija – OAR, Kanada – Vokietija.