Vokietija žada didžiulę sporto šventę
UE­FA pa­tvir­ti­no: 2024 me­tų Eu­ro­pos fut­bo­lo čem­pio­na­tą or­ga­ni­zuos Vo­kie­ti­ja.

Balsavime dėl teisės rengti žemyno futbolo pirmenybes vokiečiai įtikinamai nurungė turkus. Dvylika UEFA Vykdomojo komiteto narių palaikė Vokietijos kandidatūrą, keturi – Turkijos ir vienas susilaikė.

Suvienyta Vokietija Europos čempionatą rengs pirmą kartą. Vakarų Vokietija organizavo 1988-ųjų žemyno pirmenybes. Vokietijoje taip pat vyko 2006-ųjų pasaulio čempionatas.

UEFA prezidentas Aleksanderis Čeferinas prieš paskelbdamas balsavimo rezultatus teigė, kad tiek Vokietija, tiek Turkija pateikė labai stiprias paraiškas.

„Visos procedūros atliktos sklandžiai ir skaidriai, o balsavimas vyko demokratiškai. Todėl dabar mums lieka laukti puikaus 2024 metų čempionato“, – sakė A. Čeferinas.

2020 metų žemyno pirmenybės vyks visoje Europoje, net 12 skirtingų valstybių, o finalo ketverto varžybas surengs Didžiosios Britanijos sostinė Londonas. Nuo 2024 metų nuspręsta grįžti prie įprasto varžybų modelio, kai turnyrą organizuoja viena arba dvi šalys.

Vokiečiai numatę, kad 2024 metų vasarą pagrindinės rungtynės ir finalas vyks Berlyne. Čempionato rinktinės taip pat rungtyniaus Kelne, Dortmunde, Diuseldorfe, Frankfurte, Gelzenkirchene, Hamburge, Leipcige, Miunchene ir Štutgarte. Šiuose stadionuose 24 rinktinės sužais 51 rungtynes.

EURO 2024 varžybų organizatoriumi paskirtas buvęs Vokietijos rinktinės kapitonas Philippas Lahmas sakė, kad jo šalyje yra nuostabūs stadionai ir futbolą mylintis sirgaliai, tad tai bus didžiulė sporto šventė.

Tuo metu Turkija patyrė dar vieną nusivylimą. Ši šalis kovą dėl teisės rengti Europos čempionatą pralaimėjo jau ketvirtą kartą.