Vokiečių laukia išgyvenimo rungtynės
Šeš­ta­die­nio va­ka­ro Vo­kie­ti­jos fut­bo­lo ger­bė­jai lau­kia ne­kan­trau­da­mi ir ne­ri­mau­da­mi. Pir­mą­sias F gru­pės rung­ty­nes 0:1 pra­lai­mė­ję Mek­si­kai, da­bar­ti­niai pa­sau­lio čem­pio­nai So­čy­je 21 val. su­si­tiks su Šve­di­jos rink­ti­ne, ku­ri taip pat 1:0 įvei­kė Pie­tų Ko­rė­ją. Dar vie­nas klup­te­lė­ji­mas vo­kie­čiams ti­kriau­siai reikš­tų pa­sau­lio čem­pio­na­to pa­bai­gą jau po gru­pės var­žy­bų eta­po.

Vis tik Sočyje įveikę švedus, vokiečiai sugrįžtų į kovą dėl vietos aštuntfinalyje. Pasaulio čempionate ekspertu dirbantis garsus portugalų treneris Jose Mourinho Vokietijos pralaimėjimą Meksikai praėjusį sekmadienį pavadino „ypatinga diena futbolui“. Tačiau J. Mourinho taip pat pareiškė nemanąs, kad vokiečiai kapituliuos ir nesugebės patekti tarp dviejų geriausių F grupės komandų.

Panašiai mano ir 2010-ųjų pasaulio čempionės Ispanijos rinktinės narys Cescas Fabregasas: „Tame pasaulio čempionate prieš 8 metus pralaimėjome pirmąsias rungtynes Šveicarijai. Pamenu, kad vykstant į antrąsias rungtynes su Čile mūsų komandos autobuse tvyrojo bauginanti tyla. Bet išsikapstėme. Manau, kad vokiečiai taip pat išsikapstys, jie turi gana talentingą komandą.“

Pralaimėjimas švedams reikštų ankstyvą vokiečių kelionę namo jau po pirmo etapo kovų. Pastarąjį kartą taip buvo nutikę tolimais 1938 metais.

Vokietijos rinktinės vartininkas Manuelis Neueris sako, kad viskas yra jo komandos rankose: „Po praėjusį sekmadienį patirto pralaimėjimo esame nusiminę ir nusivylę. Likę du grupės mačai mums lyg finalai. Jeigu laimėsime juos, žengsime tolyn.“

Pasak M. Neuerio, pastarosiomis dienomis Vokietijos rinktinės stovykloje daug dėmesio buvo skiriama ne tik klaidų analizei, bet ir psichologiniams aspektams, drąsai ir pasitikėjimui savimi stiprinti.

Manoma, kad Vokietijos komandos treneris Joachimas Lowas šį kartą nuo rungtynių pradžios į aikštę leis Marco Reusą, kuris per dvikovą su Meksiką į kovą kilo po keitimo ir pastebimai pagyvino čempionų žaidimą.

„Spaudimas tikrai didelis ir rungtynės bus sunkios. Pastaruoju metu gavome daug kritikos. Ne visa ji buvo pagrįsta, tačiau dabar privalome tai pamiršti ir tinkamai pasirengti svarbiausiam mačui“, – sakė J. Lowas.

Vokietija nėra pralaimėjusi Švedijai 11 pastarųjų tarpusavio rungtynių. O futbolo statistikos bendrovė „Gracenote Sports“ pranašauja, kad vokiečiai gali tikėtis sėkmės ir šį kartą.

„Pralaimėjimas pirmosiose grupės rungtynėse sumažino Vokietijos šansus patekti į aštuntfinalį nuo 79 proc. iki 52 procentų. Mačo su Švedija bet koks rezultatas, išskyrus pergalę, Vokietijai prilygtų tragedijai, ir šį sykį rezultato siekis nustelbs žaidimo grožį. Tačiau vokiečiai jau įrodė, kad sugeba susitelkti sudėtingu metu, tą patį gali padaryti ir dabar“, – teigė „Gracenote Sports“ analitikas Simonas Gleave'as.