Visos mintys sukasi apie lemiamą mūšį Vengrijoje
Šian­dien Lie­tu­vos mo­te­rų krep­ši­nio rink­ti­nė žais kon­tro­li­nes rung­ty­nes su Ry­gos TTT eki­pa. Tai bus vie­nas pa­si­ren­gi­mo 2019 me­tų Eu­ro­pos mo­te­rų krep­ši­nio čem­pio­na­to at­ran­kos var­žy­boms su Al­ba­ni­jos ir Veng­ri­jos ko­man­do­mis eta­pų.

Pirmadienį į treniruočių stovyklą susirinko ir jau pluša dvylika rinktinės narių.

„Pirma treniruotė buvo tokia, kokios ir tikėjausi, nes daugiau kaip pusė komandos savaitgalį turėjo rungtynes, – sakė rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius. – Paskui dar laukė skrydis, kelionė į Kauną, todėl vakarinė treniruotė buvo skirta atsigauti. Sykiu prisiminėme derinius.“

Šiandien 16 val. „Žalgirio“ treniruočių centre mūsų rinktinės narės išbandys jėgas su viešniomis iš Latvijos, Rygos TTT ekipos. Prieš rungtynes bus pagerbta geriausia 2017 metų Lietuvos krepšininkė Kamilė Nacickaitė.

Nors žemyno pirmenybių atrankos varžybose lietuvės pirmiausia susikaus su Albanijos komanda (vasario 10-ąją), visos trenerio mintys sukasi apie vasario 14-osios akistatą išvykoje su vengrėmis. „Žaisime su Albanijos rinktine, bet galvosime apie tai, kaip norėsime kovoti su vengrėmis, – aiškino M. Šernius. – Tas mūšis yra lemiamas, mums labai svarbus.“

Lapkričio mėnesį vykusiose C grupės rungtynėse mūsiškės namie 70:73 pralaimėjo Vengrijos komandai, o išvykoje po atkaklios kovos 64:62 nusileido rusėms. Į 2019 metų Europos moterų krepšinio čempionatą pateks visų grupių nugalėtojos (8) ir šešios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės. Į pirmenybes be atrankos jau pakviestos Serbijos ir Latvijos ekipos.

Rinktinės dvyliktukas

Žaidėja Klubas
Gintarė Petronytė „Galatasaray“, Turkija
Giedrė Labuckienė „Wisla Can Pack“, Lenkija
Monika Grigalauskytė „Energa Torun“, Lenkija
Eglė Šulčiūtė „Hainaut Basket“, Prancūzija
Laura Svarytė „Jenisej“, Rusija
Rasa Knyzaitė „Hoptrans-Sirenos“, Kauno r.
Mantė Kvederavičiūtė „Udominate Basket“, Švedija
Kristė Druskytė „Hoptrans-Sirenos“
Kamilė Nacickaitė „Adana Aski Spor Kulubu“, Turkija
Santa Okockytė „TSV 1880 Wasserburg“, Vokietija
Dovilė Saurazaitė „Hoptrans-Sirenos“
Laura Juškaitė „Kibirkštis“, Vilnius

„Lietuvos žinių“ inf.