Vilniuje siautėjęs „Neptūnas“ nutraukė „Lietuvos ryto“ pergalių seriją
Vil­niaus „Lie­tu­vos ry­to“ (21–5) per­ga­lin­gas žy­gis „Bet­sa­fe-LKL“ čem­pio­na­te bai­gė­si. Sos­ti­nės klu­bas pa­ty­rė pir­mą­jį pra­lai­mė­ji­mą po 13-os iš ei­lės lai­mė­tų su­si­ti­ki­mų.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 86:99 (30:32, 18:21, 17:13, 21:33) turėjo pripažinti puolime žibėjusių Klaipėdos „Neptūno“ (20–6) krepšininkų pranašumą.

Nugalėtojų lyderis Edgaras Želionis šiame mače pagerino asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą – puolėjas per 31 minutę pelnė 25 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

Pirmą kartą prieš buvusią komandą žaidę Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius savo vietos aikštelėje nerado. Pirmasis per 10 minučių pelnė 2 taškus, o antrasis per 17 minučių nepasižymėjo.

Svečiai iš Klaipėdos pirmavo beveik viso mačo metu, o jų pergalę lėmė itin sėkmingas žaidimas ketvirtajame kėlinyje. Jo metu Kazio Maksvyčio auklėtiniai laimėjo atkarpą 17:4 bei nutolo 91:76.

Antrą kartą iš eilės „Lietuvos rytą“ nugalėjęs „Neptūnas“ dominavo po krepšiais ir kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 35:19. Be to, klaipėdiečiai dvigubai taikliau metė tritaškius (10/17 – 58 proc. taiklumas prieš 5/17 – 29 proc. taiklumą).

Komandos rezultatyviai žaidė nuo pirmųjų minučių, o toks žaidimas parankesnis buvo klaipėdiečiams, kurie pirmajame kėlinyje išsiveržė į priekį 31:26.

Antrajame ketvirtyje ekipos žaidė taškas į tašką, o po didžiosios pertraukos E. Želionio vedamam „Neptūnui“ pavyko pabėgti į priekį 61:52.

Nors dar nesibaigus trečiajam ketvirčiui „Lietuvos rytas“ prisivijo 65:66, lemiamos rungtynių minutės vėl sėkmingesnės buvo siautėti pradėjusiam uostamiesčio klubui.

Laimonas Kisielius, Tomas Delininkaitis ir Jerry Johnsonas ketvirtajame kėlinyje smeigė po tritaškį, o 9:0 spurtavęs „Neptūnas“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 83:72.

Vilniaus komanda išsigelbėjimui turėjo 6 minutes, tačiau užsivedę klaipėdiečiai žaidimo kontrolės varžovams jau nebeatidavė ir nuskambėjus finalinei sirenai šventė pergalę.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 16, Martynas Echodas (25 n.b.) ir Rokas Giedraitis po 14, Travisas Petersonas 13, Jimmy Baronas 8.

„Neptūnas“: Edgaras Želionsis 25 (11/15 dvit., 27 n.b.), Jerry Johnsonas 19, Renaldas Seibutis 17, Simas Galdikas 9.