Vilniečiai po atkaklios kovos palaužė Turino ekipą
Vil­niaus „Ry­tas“ na­muo­se, Eu­ro­pos tau­rės tur­ny­re iš­ko­vo­jo an­trą­ją per­ga­lę. Vil­nie­čiai „Sie­mens“ are­no­je 86:79 nu­ga­lė­jo Tu­ri­no „Fiat“ ko­man­dą.

„Žaisti ėjome su gera energija, buvome susikoncentravę. Vienas iš pagrindinių uždavinių buvo sustabdytį „Fiat“ komandos greitas atakas – spaudos konferencijoje po mačo kalbėjo vyriausiasis treneris D. Adomaitis. – Gelbėjo didelis atkovotų kamuolių skaičius.“

Šeimininkai kovą dėl kamuolių laimėjo beveik dvigubai – 48:28.

Pirmuosius keturis susitikimo taškus iš po krepšio pelnė Evaldas Kairys. Netrukus dvitaškį pridėjo ir po traumos sugrįžęs, komandos kapitonas Ch.Krameris. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Rytas surengė spurtą (6:0) ir švieslentėje degė rezultatas 16:7, pirmavo vilniečiai. Kėlinio pabaigą geriau sužaidę „Ryto“ krepšininkai susikrovė dviženklę persvarą, ir po pirmų dešimties žaidimo minučių sostinės komanda pirmavo (22:12).

Antrojo kėlinio pradžia priminė svarstykles, komandos vis apsikeisdavo taikliais metimais, ir po taiklaus D.J Seeley dvitaškio aikštelės šeimininkai susigrąžino dviženklę persvarą (30:19). Netrukus svečiai iš Turino surengė spurtą (5:0) ir po taiklaus Carloso Delfino tritaškio „Fiat“ sumažino deficitą iki šešių taškų (30:24).

Sostinės komandos treneris Dainius Adomaitis buvo priverstas paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės šiose rungtynėse. Po pasitarimo solo pasirodymą surengė aštuoniolikmetis Deividas Sirvydis. Jaunasis krepšininkas pelnė 5 taškus iš eilės, Dominique Suttonas prisidėjo triuškinančiu dėjimu, ir „Rytas“ vėl nutolo (37:27).

Po ilgosios pertraukos vilniečiai toliau nemažino apsukų ir vieną po kito siuntė taiklius metimus į svečių krepšį. Sužaidus tris minutes trečiajame ketvirtyje „Rytas“ susikrovė tuo metu rekordinę – septyniolikos taškų persvarą (54:37). Netrukus svečiai iš Turino surengė spurtą ir priartėjo (58:46), D. Adomaitis paprašė minutės pertraukėles. Po jos „Fiat“ toliau grėsmingai artėjo, po Victoro Ruddo dvitaškio skirtumas sumažėjo iki penkių taškų (58:53). O likus iki susitikimo pabaigos minutei po Tyshawno Tayloro dvitaškio Italai priartėjo iki 80:77. Pergalę įtvirtino keturi Seeley taškai paeiliui ir „Rytas“ šventė antrąją pergalę Europos taurės pirmenybėse.

Kitas Europos taurės turnyro rungtynes „Rytas“ žais kitą savaitę, kai susitiks su Baro „Mornar“ krepšininkais.

D grupė

Vilniaus „Rytas“ – Turino „Fiat“ 86:79 (22:12, 22:22, 16:19, 26:26). „Rytas“: D. Suttonas 20 tšk. (11 atk. kam.), M. Harrisas, E. Kairys, D. Sirvydis, D.J Seeley ir M. Echodas po 10; „Fiat“: T. Carras 20, T. Tayloras 19, J. Mcadoo 12.