Vietoje Azijos pasirinko Italiją
Pen­kis kar­tus ge­riau­siu pa­sau­lio fut­bo­li­nin­ku rink­tas por­tu­ga­las Cris­tia­no Ro­nal­do ver­čia nau­ją kar­je­ros pus­la­pį. Po de­vy­ne­rių Mad­ri­do „Real“ (Is­pa­ni­ja) pra­leis­tų me­tų jis per­si­kė­lė į daug­kar­ti­nių Ita­li­jos čem­pio­nų klu­bą Tu­ri­no „Ju­ven­tus“.

Kad ketina palikti „Real“, C. Ronaldo prasitarė dar po praėjusio sezono. 33 metų futbolininkas turėjo daugybę pasiūlymų, tačiau pasirinko „Juventus“. Italijos čempionai už šią žvaigždę sumokėjo 100 mln. eurų. Tai didžiausia suma už 30-metį perkopusį futbolininką istorijoje.

„Mano amžiaus futbolininkai paprastai rinktųsi Kiniją ar Katarą, kur atsirastų galimybė neblogai uždirbti ir kur jie būtų itin gerbiami. Tačiau į Turiną atvykau ne atostogauti. Vis dar esu geros sportinės formos ir trokštantis laimėti titulus“, – savaitės pradžioje per oficialią spaudos konferenciją kalbėjo „Juventus“ naujokas.

Nuo 2009 metų „Real“ klubui C. Ronaldo pelnė 451 įvartį ir padėjo keturis kartus laimėti UEFA Čempionų lygą. 2016 metais jis su savo šalies rinktine tapo Europos čempionu.

„Juventus“ yra labiausiai tituluotas Italijos klubas, savo šalies čempionu tapęs 34 kartų ir iškovojęs 13 taurių. Tačiau jam niekaip nesiseka užkariauti Čempionų lygos. Pastarąjį kartą Europoje „Juventus“ triumfavo 1996 metais. O vėliau 1998, 2003, 2015 ir 2017 metų finalai buvo pralaimėti. Pastarasis – būtent „Real“ klubui su C. Ronaldo.

„Kiekvienas klubas trokšta laimėti Čempionų lygą. Konkurencija joje milžiniška. Tačiau aš tikiu, kad galiu šiam klubui padėti iškovoti norimą titulą“, – dėstė portugalas.

Vos paskelbus apie C. Ronaldo persikėlimą į Turiną, per parą buvo parduota 520 tūkst. „Juventus“ marškinėlių su jo pavarde už 54 mln. eurų sumą.

„Juventus“ klubą ir ateinantį sezoną treniruos Massimiliano Allegri. C. Ronaldo debiutas Italijos čempionų ekipoje numatomas liepos 26 dieną per draugiškas rungtynes su Miuncheno „Bayern“.