Vieno LeBrono Jameso pastangų per maža
Kliv­lan­do „Ca­va­liers“ žvaigž­dė LeB­ro­nas Ja­me­sas pel­nė 51 taš­ką, bet jo ko­man­dos tai ne­iš­gel­bė­jo nuo pra­lai­mė­ji­mo pir­mo­sio­se NBA su­per­fi­na­lo rung­ty­nė­se Ouk­lan­de prieš „Gol­den Sta­te War­riors“ ko­man­dą.

„Warriors“ laikyti aiškiais šio superfinalo favoritais. Tačiau pirmosiose rungtynėse namie jiems teko gerokai pasistengti, o „Cavaliers“ ekipą šeimininkai įveikė tik po pratęsimo – 124:114 (29:30, 27:26, 28:22, 23:29, 17:7).

Karjeros rezultatyvumo NBA finaluose rekordą pasiekęs L. Jamesas visų rungtynių metu tempė komandą. O pagrindinio rungtynių laiko pabaigoje „Cavaliers“ turėjo dėkingą progą išplėšti pergalę, tačiau susimovė.

Likus žaisti 5 sek. ir rezultatui esant 107:107, George'as Hillas prametė baudos metimą, o kamuolį atkovojęs kitas „Cavaliers“ krepšininkas J. R. Smithas pasielgė nesuprantamai. Užuot pamėginęs įmesti iš po krepšio ir išplėšti saviškiams pergalę, jis su kamuoliu pasileido link aikštės vidurio, paskutinės sekundės netrukus ištiksėjo ir šokiruotam L. Jamesui teko griebtis už galvos.

„Kavalierių“ treneris Tyronnas Lue dėl šio epizodo neslėpė susierzinimo. Po rungtynių jis teigė, kad J. R. Smithas manė, jog jo komanda yra priekyje, todėl bandė išsaugoti kamuolį. Tuo metu spaudos konferencijoje klausimo apie J. R. Smitho elgesį sulaukęs L. Jamesas pareiškė, kad rytojus bus šviesesnis ir paliko salę.

Pratęsimo metu tempą diktavo „Warrios“ krepšininkai, jų oponentai tuo metu atrodė sugniuždyti. 19,6 tūkst. sirgalių palaikomi šeimininkai šovė į priekį ir iškovojo pergalę 10 taškų skirtumu.

Po pirmųjų serijos rungtynių J. R. Smithas akimirksniu tapo pajuokos objektu socialiniuose tinkluose dėl epizodo, kuris jo komandai galėjo nulemti pergalę.

Visgi pusšimtį taškų surinkęs L. Jamesas kalbėjo, kad jis su komandos draugais turėtų atvėsti ir nusiraminti bei pasiruošti antrosioms serijos rungtynėms. Jos sekmadienį vėl vyks Ouklande.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė du krepšininkai. Stephenas Curry surinko 29 taškus ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Kevinas Durantas pelnė 24 taškus.

„Warriors“ ir „Cavaliers“ NBA superfinale susitinka ketvirtą sezoną iš eilės. 2015 ir 2017 metais triumfavo „Warriors“, 2016 m. nugalėjo „Cavaliers“.

Specialistai prognozuoja, kad šiemetinis finalas baigsis lengvu „Warriors“ triumfu. Bet šios komandos treneris Steve'as Kerras išlieka diplomatiškas: „Žinau, ką kalba ir rašo žmonės. Jie mano, kad mes lengvai laimėsime. Aš manau priešingai, nes susitinkame su labai gera komanda.“

S. Kerras savo kolekcijoje jau turi 7 NBA čempiono žiedus. 5 laimėjo kaip krepšininkas, 2 – dirbdamas treneriu.