Vasaros rinktinė – su NBA žaidėjais
Ket­vir­ta­die­nį Lie­tu­vos vy­rų krep­ši­nio rink­ti­nės vy­riau­sia­sis tre­ne­ris Dai­nius Ado­mai­tis pri­sta­tė rink­ti­nės kan­di­da­tų są­ra­šą, ku­rie kvie­čia­mi į trum­pą tre­ni­ruo­čių sto­vyk­lą ruo­štis pa­sau­lio tau­rės at­ran­kos rung­ty­nėms su Len­ki­jos Veng­ri­jos rink­ti­nė­mis.

Šioms atrankos rungtynėms treneris pakvietė 15 krepšininkų. Rinktinei artimiausiu metu vėl padės NBA rungtyniaujantys Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis, taip pat visi trys Milane žaidžiantys lietuviai – Mantas Kalnietis, Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis.

Į aikštelę vėl žengs Jonas Mačiulis ir Lukas Lekavičius bei praėjusiose atrankos rungtynėse šalies garbę gynę krepšininkai – Adas Juškevičius, Marius Grigonis, Eimantas Bendžius, Renaldas Seibutis, Mindaugas Girdžiūnas, Rokas Giedraitis, Laurynas Birutis ir Martynas Echodas.

„Pagrindinis tikslas yra surinkti tuos žaidėjus, kurie yra sveiki ir gali atvykti į rinktinę. Nėra siekio įtraukti kuo daugiau žaidėjų ir sudaryti konkurenciją. Dabar sąrašas išplėstinis, o pasibaigus sezonui, jame liks 13 krepšininkų. Juos kviesime į pirmą treniruotę birželio 25 dieną Palangoje“, – aiškino Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis.

Šį kartą rinktinėje nebus Kauno „Žalgirio“ atstovų. Pasak rinktinės trenerio, sezonas žalgiriečiams labai sudėtingas ir įtemptas, tad per šį atrankos langą jiems nuspręsta suteikti poilsio bei išsigydyti nedideles traumas. Rinktinėje taip pat neišvysime Kinijoje žaidžiančio Donato Motiejūno. Jis su D. Adomaičiu seniai neranda bendros kalbos.

Lietuvos krepšininkai atrankos varžybose kol kas žaidžia sėkmingai. C grupės turnyre lietuviai lapkričio mėnesį Kosove įveikė vietos rinktinę 99:61, o Klaipėdoje nugalėjo Lenkijos ekipą – 75:55. Vasario mėnesį Klaipėdoje 80:75 buvo įveikta Vengrijos komanda ir dar kartą nugalėta Kosovo rinktinė – 106:50.

Nacionalinė ekipa jau užsitikrino vietą kitame atrankos etape ir dabar kovoja dėl geresnės pozicijos turnyro lentelėje. D. Adomaičio auklėtiniai šiuo metu savo grupėje žengia pirmoje vietoje ir kitame etape susikaus su trimis komandomis iš D grupės, kurioje žaidžia Italija, Kroatija, Rumunija ir Olandija.

Pirmasis atrankos etapas baigsis po mėnesio. Birželio 28-ąją Lietuvos rinktinė Gdanske susitiks su Lenkija, o liepos 1-ąją Budapešte kovos su Vengrija.

Lietuvos rinktinės kandidatai

Įžaidėjai: Mantas Kalnietis (Milano „AX Armani“), Lukas Lekavičius (Atėnų „Panathinaikos“), Mindaugas Girdžiūnas (Vilniaus „Lietuvos rytas“).

Gynėjai: Adas Juškevičius (Stambulo „Galatasaray“), Marius Grigonis (Berlyno ALBA), Renaldas Seibutis (Klaipėdos „Neptūnas“).

Puolėjai: Jonas Mačiulis (Krasnodaro „Lokomotiv“), Rokas Giedraitis (Vilniaus „Lietuvos rytas“), Domantas Sabonis (Indianos „Pacers“), Eimantas Bendžius (Santjago de Kompostelos „Obradoiro“), Mindaugas Kuzminskas („AX Armani“).

Vidurio puolėjai: Jonas Valančiūnas (Toronto „Raptors“), Artūras Gudaitis („AX Armani“), Laurynas Birutis („Šiauliai“), Martynas Echodas („Lietuvos rytas“).