Varžybų tvarkaraštį diktavo šaltis
Ka­na­dos Kan­mo­ro ku­ror­te tu­rė­jęs vyk­ti VII biat­lo­no pa­sau­lio tau­rės var­žy­bų eta­pas spor­ti­nin­kams ir ais­truo­liams įsi­mi­nė ne dėl at­kak­lių spor­ti­nių ko­vų, o dėl kaus­tan­čio šal­čio.

Netoli 1988-ųjų žiemos olimpiados sostinės Kalgario esančias Kanmoro apylinkes praėjusią savaitę kaustė galingas speigas, temperatūra netgi dienos metu kartais siekė 27 laipsnius šalčio.

Organizatoriai kelis kartus koregavo varžybų tvarkaraštį, kol galiausiai asmenines lenktynes sutrumpino ketvirtadaliu, o sekmadienį turėjusias vykti sprinto varžybas apskritai atšaukė. Tą dieną Kanmore termometro stulpelis vėl nukrito žemiau 20 laipsnių šalčio padalos, o varžytis tokiomis sąlygomis draudžiama dėl pavojaus sportininkų sveikatai.

Iš pradžių kalbėta apie galimybę sprinto lenktynes surengti pirmadienį, tačiau tai pasirodė neįmanoma, nes visų rinktinių delegacijos iš anksto buvo užsisakiusios lėktuvų bilietus.

Tarptautinė federacija (IBU) sulaukė kritikos dėl sprendimo organizuoti varžybas Šiaurės Amerikoje tokiu metų laiku. IBU atstovai atkirto, kad prieš pusmetį sudarant varžybų tvarkaraštį neįmanoma nuspėti gamtinių sąlygų.

„Nemalonus šaltis. Net per treniruotę teko apsivilkti daugybę drabužių. Stengėmės giliai nekvėpuoti, nes sausas šaltas oras džiovina gerklę. Tai ne treniruotės, o organizmo išbandymas šalčiu“, – pasakojo Lietuvos komandos lyderis Tomas Kaukėnas.

Sutrumpintose 15 km asmeninėse lenktynėse jam nepasisekė. Olimpietis buvo diskvalifikuotas, nes jo šautuvas neatitiko reikalavimų. Varžybų metu T. Kaukėno šautuvo nuleistukas nusireguliavo, todėl jo svoris buvo mažesnis, nei nurodo IBU varžybų reglamentas.

Vytautas Strolia asmeninėse lenktynėse liko 79-as (4 netaiklūs šūviai), Linas Banys – 93-ias (8) tarp 94 klasifikuotų sportininkų. Analogiškoje moterų 12,5 km rungtyje Natalija Kočergina (6) užėmė 69 vietą, o Gabrielė Leščinskaitė (3) – 79-ą tarp 88 biatlonininkių. O sekmadienį nei Lietuvos vyrai, nei moterys sudalyvauti sprinto varžybose progos negavo.

IBU pasaulio taurės varžybų karavanas dabar keliasi į JAV. Ketvirtadienį Solt Leik Sičio olimpinėje trasoje prasidės aštuntas iš devynių šio sezono etapų.

Pasaulio taurės nugalėtojo vardą ir Krištolinį gaublį praktiškai užsitikrino žvėrišką sportinę formą demonstruojantis norvegas Johannesas Thingnes Boe, jau surinkęs 896 taškus. Jis susikrovė įspūdingą persvarą prieš rusą Aleksandrą Loginovą (596 tšk.) bei pastarųjų septynių sezonų laureatą prancūzą Martiną Fourcade'ą (594 tšk.).

Tuo metu moterų įskaitoje vyksta nuožmi kova tarp dviejų Italijos biatlonininkių – Dorotheos Wierer (651 tšk.) ir Lisos Vittozzi (646 tšk.). Kitas konkurentes abi italės lenkia didesne nei 100 taškų persvara.

Nei D. Wierer, nei L. Vittozzi nėra iškovojusios Krištolinio gaublio, tad pergalė IBU pasaulio taurės varžybose bet kuriai italei taptų pirmu tokiu titulu karjeroje.

„Su Dorothea nekalbame apie padėtį bendrojoje įskaitoje. Esame geros draugės, atliekančios savo darbą varžybų metu. Tai tiek“, – į kalbas apie konkurencinę kovą su tautiete nesileido L. Vittozzi.