Valdovų rūmai sulaukė tik trijų Seulo medalininkų
An­tra­die­nį Val­do­vų rū­muo­se bu­vo pa­gerb­ti Seu­lo olim­pi­nių žai­dy­nių me­da­li­nin­kai, ku­rie prieš 30 me­tų į Lie­tu­vą par­ve­žė vi­są puo­kštę ap­do­va­no­ji­mų – net pen­kio­li­ka.

1988 metais Pietų Korėjoje surengtose žaidynėse olimpiniais čempionais tapo treko dviratininkai Gintautas Umaras ir Artūras Kasputis, futbolininkai Arvydas Janonis ir Arminas Narbekovas, krepšininkai Valdemaras Chomičius, Rimas Kurtinaitis, Šarūnas Marčiulionis ir Arvydas Sabonis, rankininkas Valdemaras Novickis.

Sidabro medalius iškovojo lengvaatletė Laimutė Baikauskaitė (1500 m bėgimas), disko metikas Romas Ubartas, estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi plaukęs Raimundas Mažuolis, o bronzą grupinėse lenktynėse laimėjo dviratininkė Laima Zilporytė ir šviesaus atminimo krepšininkė Vitalija Tuomaitė.

Seulo žaidynių medalininkams Valdovų rūmuose buvo įteikti specialūs atminimo medaliai. Tiesa, jų atsiimti atvyko tik trys: G. Umaras, R. Ubartas ir L. Baikauskaitė. Pastarajai teko įveikti nemažą atstumą dėl žaidynių trisdešimtmečio minėjimo. Buvusi lengvaatletė jau ilgą laiką gyvena JAV, tačiau sulaukusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto kvietimo atvykti į pagerbimą, L. Baikauskaitė net neturėjo minčių atsisakyti atvykti.

Atsiėmę atminimo medalius olimpiečiai po ceremonijos sveikino jaunuosius sportininkus – prieš atidarant 2018–2019 mokslo metų sezoną buvo apdovanoti geriausi praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių sportininkai.

„Mes ką galėjome, parodėme. Lietuvos sporto istorija yra labai turtinga, yra jaunimui į ką atsiremti. Mes pamatus paklojome, o jūs statykite tą pastatą“, – jaunajai kartai sakė Seulo olimpiados sidabro medalininkė L. Baikauskaitė.

„Sportas yra labai gražus televizoriaus ekrane, tačiau jei kas norėtų startuoti „Tour de France“ ar kitame dideliame dviračių renginyje, turėtų kokį dešimt metų padirbėti“, – jauniesiems sportininkams pabrėžė dviratininkas G. Umaras, prieš 30 metų parsivežęs net du olimpinius čempiono medalius. Seule jis tąkart buvo nepralenkiamas 4 km individualiose persekiojimo lenktynėse ir drauge su A. Kaspučiu triumfavo 4 km komandinėse persekiojimo lenktynėse.

„Kas mus visus veda į priekį? Gražesnės ateities, sėkmės, rezultatų siekis. Atrodytų, kad sportas yra ta sritis, kurioje galima greičiausiai ir daugiausiai pasiekti, būti įvertintam dar jaunam. Bet visa tai – tik gyvenimo pradžia, – Lietuvos mokyklų žaidynių prizininkams kalbėjo G. Umaras. – Jūs esate ateitis. Artėjant pensijai žvelgiame į jus – kurkite ateitį, būkite tvirti ir atkaklūs. Kantrybė yra didelė vertybė. O mes, lietuviai, turime kantrybės.“

Daugiausia medalių iš Seulo – keturis – parvežė mūsų vyrai krepšininkai. 1988-ųjų rugsėjį lietuvių kvarteto vedama SSRS rinktinė nukarūnavo olimpinės čempionės titulą gynusią JAV krepšinio komandą ir iškovojo aukso medalius. Paminėti šios sukakties SSRS rinktinės krepšininkai į Vilnių buvo susirinkę tą rugsėjo dieną, kai Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė žaidė draugiškas rungtynes su latviais.