V. Šeškus: „Nemaniau, kad liksime lygoje“
Be­veik vi­są kar­je­rą Prie­nų krep­ši­niui ati­da­vęs Vir­gi­ni­jus Šeš­kus šią va­sa­rą tu­rė­jo ga­li­my­bę pir­mą kar­tą sa­ve iš­mė­gin­ti už­sie­nio klu­be – su­si­do­mė­ji­mas 51-erių spe­cia­lis­tu at­ke­lia­vo iš Ry­tų Azi­jos eki­pos.

Nors ant V. Šeškaus tinklus metė neįvardintas Kinijos klubas, tačiau netikėtai gerų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) licencijavimo naujienų sulaukęs strategas vėl kibo į darbus su gimtąja miesto komanda.

„Kinijos klubo pasiūlymo net nesvarsčiau. Esu per daug prieniškis ir per daug myliu Prienų krepšinį, tad darbas užsienyje sudomintų nebent tuo atveju, jei tai būtų daug geresnė komanda ar bent dvigubai didesnis atlyginimas. Juk yra rizika“, – tinklalapiui lkl.lt teigė ilgametis „Prienų“ ekipos strategas.

Po sunkiausio klubo sezono stipriausioje šalies lygoje V. Šeškus svarstė apie pertrauką nuo krepšinio ir poilsį. Vis dėlto paskutinę vietą pirmenybėse užėmęs „Vytautas“ licencijavimo procese išgirdo palankų verdiktą – dėl salės standartų neatitikimo Šakių „Vytis“ vietą LKL čempionate užleido Prienams.

„Po sezono buvo didelis nuovargis. Pusantro mėnesio pailsėjau, o tai didžiausia pertrauka nuo krepšinio per pastaruosius 10 metų. Nemaniau, kad liksime lygoje – mintys jau buvo kitur. Vėliau atsirado galimybė ir visi kartu mėginome ja pasinaudoti“, – teigė V. Šeškus.

Pastarasis sezonas buvo sunkiausias ilgoje trenerio karjeroje. Finansinių sunkumų kamuotas „Vytautas“ kaip gelbėjimosi ratą pasikvietė garsiuosius brolius Ballus. Šis ėjimas pasiteisino ir nuo 250 tūkst. eurų iki 65 tūkst. skolas sumažinęs klubas įkvėpė gryno oro gūsį bei nustūmė mintis apie bankrotą. Nors Ballai padėjo finansiškai, jų buvimas – ypatingai tėvo LaVaro – trukdė klubui siekti rezultatų aikštelėje. V. Šeškus nemano, kad ryžtųsi dar kartą tokiai avantiūrai.

Dabar klubas nauja verčia puslapį, o prie to stipriai prisidėjo Prienų miesto savivaldybė, pasižadėjusi komandai skirti 250 tūkst. eurų ir taip tapo pagrindine klubo dalininke.

„Prienais“ vėl tapęs klubas savo sudėtyje turi vos vieną žaidėją – praėjusios savaitės pabaigoje į komandą sugrįžo Arnas Labuckas, Prienuose žaidęs 2012 ir 2014 metų sezonuose. Didžioji dalis žaidėjų bus pristatyti jau šią savaitę.

Prieniškiai norėjo išlaikyti kai kuriuos žaidėjus iš praėjusių metų komandos, tačiau kai kurie jų pasikėlė vertę ir tapo neįkandami.

Nors „Prienai“ artėjantį sezoną pasitinka stipriai pasikeitę, tikslas aiškus – išlipti iš klubui neįprastos pozicijos turnyrinės lentelės dugne.

„Tikslas visada buvo kautis dėl vietos ketvertuke. Vieni garsiau, o kiti tyliau galvoja, bet kuo toliau – tuo sunkiau tą padaryti. Reikia daugiau pinigų. Kai būdavome ketvertuke, galėdavome lengviau žaidėjus prisikviesti. Dabar pozicijos užleistos Klaipėdai ar Panevėžiui, kurie daug kartų didesni už Prienus. Žaidėjai ima kitaip žiūrėti, o jei dar yra skolų – visai kitas dalykas. Mes norime kilti iš dugno“, – užbaigė specialistas.