V. Čeburinas: „Norėjome užsibūti šioje gyvenimo šventėje“
Ma­ri­jam­po­lės „Sū­du­vos“ de­biu­tas UE­FA Čem­pio­nų ly­go­je bu­vo ne­il­gas, bet įsi­min­ti­nas. Pir­ma­me eta­pe Lie­tu­vos čem­pio­nai ne­ti­kė­tai eli­mi­na­vo ne sy­kį šio tur­ny­ro gru­pių eta­pe ko­vo­ju­sį Ni­ko­si­jos klu­bą APOEL (Kip­ras), ta­čiau an­tra­ja­me tu­rė­jo pri­pa­žin­ti aki­vaiz­džiai pra­na­šes­nės Ser­bi­jos čem­pio­nės „Crve­na zvez­da“ eki­pos pra­na­šu­mą.

Į trečią Čempionų lygos etapą Belgrado klubas žengė Marijampolės futbolininkus nugalėdamas bendru rezultatu 5:0.

Nepasirengė tokiam scenarijui

„Dar prieš savaitę galimybės buvo lygios, norėjome užsibūti šioje gyvenimo šventėje, bet varžovai žengia toliau, o mes keliamės į Europos lygą“,˙– po trečiadienį Marijampolėje 0:2 pralaimėtų atsakomųjų rungtynių sakė „Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas.

Jo teigimu, namie žaidusių auklėtinių planus sugriovė anksti praleistas įvartis.

„Jau 8 minutę atsilikome 0:1, todėl kilo sunkumų, pritrūko pasirengimo tokiam scenarijui, – pripažino treneris. – Turėjome šiokių tokių progų, jei būtų pavykę įmušti, gal viskas būtų buvę kitaip“.

Paprašytas palyginti klubą „Crvena zvezda“ su APOEL, V. Čeburinas juos pavadino lygiais.

„APOEL labai stipri, bet gal mūsų neįvertino prieš pirmas rungtynes. Jei šie Serbijos ir Kipro klubai susitiktų tarpusavyje, reikėtų 90 minučių ir antrų rungtynių, kad sužinotume, kuris stipresnis“, – sakė „Sūduvos“ strategas.

Baigusi pasirodymą Čempionų lygoje toliau „Sūduva“ tęs kovas Europos lygoje. Trečiame atrankos etape jai teks susidurti su Jūrmalos „Spartaks“ (Latvija) ir San Marino „La Fiorita“ poros nugalėtojas. Pirmą susitikimą latviai laimėjo įtikinamai 6:0.

Po 22 metų – šimtuke

„Crvena zvezda“ vyriausiasis treneris Vladanas Milojevičius sakė, jog jo komanda pelnytai abu kartus nugalėjo Lietuvos čempionus.

„Mes nusipelnėme šiandien laimėti,˙– kalbėjo svečių strategas. – Noriu pasveikinti „Sūduvą“ už gerą žaidimą Marijampolėje. „Sūduva“ pasiekė istorinį rezultatą, išmesdama vieną iš Čempionų lygos senbuvių APOEL. Todėl mums tai buvo galimybė išsiaiškinti, kiek rimta yra ši Lietuvos komanda. Ji bandė mus šiandien nustebinti, pakeisdama žaidimo taktiką. Bet mes greitai ją pakoregavome diktuodami rungtynių ritmą“.

„Sūduvos“ futbolininkai (balta apranga) antrą kartą pralaimėjo „Crvena zvezda“ ekipai.

Po šios pergalės „Crvena zvezda“ komanda pirmą kartą nuo 1996 metų pateks į Europos klubų reitingo šimtuką.

Trečiame Čempionų lygos atrankos etape „Crvena zvezda“ žais su Trnavos „Spartak“ (Slovakija) futbolininkais. Slovakų klubas bendru rezultatu 2:1 nugalėjo Varšuvos komandą „Legia“ (Lenkija).

V. Milojevičiaus teigimu, nėra didelės staigmenos, jog galingas lenkų klubas neprasibrovė toliau. „Šiandien geras futbolas yra žaidžiamas visur, ir visi gali išmesti visus, – sakė Belgrado komandos treneris. – Slovakijos lyga yra labai stipri“.

„Crvena zvezda“ žaidėjas Milošas Degenekas sakė stebėjęs, kaip Trnavos komanda žaidė su lenkais. „Spartak“ – drausminga ir tvirta komanda. Ji yra komanda, o mes esame šeima, tai yra skirtumas“, – pabrėžė žaidėjas.

Trečio atrankos etapo nepasiekė ir Klužo klubas CRF (Rumunija), kurio vartus gina lietuvis Giedrius Arlauskis. Rumunijos ekipai nepavyko peršokti švedų „Malmo“ barjero. Pirmą susitikimą Kluže „Malmo“ laimėjo 1:0, o trečiadienį Švedijoje ekipos rungtynes baigė 1:1.

Klužo komanda, kurios vartus 90 minučių vartus gynė G. Arlauskis, pirmavo po Demanjo Džokovičiaus spyrio per save 37 minutę. Tačiau Arnoras Ingvi Traustasonas 55 minutę tolimu stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į lietuvio ginamus vartus ir išlygino rezultatą.

Statistika

„Sūduva“ (Lietuva) – „Crvena zvezda“ (Serbija) 0:2 (0:2). Įvarčiai – B. Nabouhane'as (8), N. Radonjičius (38). I rungtynės – 0:3.