UEFA prezidentas tiki Lietuvos futbolu
Ma­žiau nei prieš du me­tus ta­pęs Eu­ro­pos fut­bo­lo aso­cia­ci­jų są­jun­gos (UE­FA) pre­zi­den­tu slo­vė­nas Alek­san­de­ris Če­fe­ri­nas an­tra­die­nį už­su­ko į Lie­tu­vą, ku­ri, jo žo­džiais, pa­gal fut­bo­lo inf­ras­truk­tū­rą yra vie­na silp­niau­sių Eu­ro­po­je.

Pirmas į Lietuvą garbaus svečio vizitas sutapo su šalies futbolui svarbiu įvykiu. A. Čeferinui dalyvaujant, Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Tomas Danilevičius pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, pagal kurį Vyriausybė įsipareigojo padėti gerinti šalies futbolo infrastruktūrą. Trijulė aptarė, kaip būtų galima pakelti šios sporto šakos kokybę į naują lygį.

„Lietuva yra labai svarbi UEFA narė, tačiau Lietuvoje esanti esanti futbolo infrastruktūra yra viena silpniausių visoje Europoje. Todėl džiaugiuosi, kad dabar čia esame kaip viena komanda, – sakė A. Čeferinas. – Kartu galime padaryti daug. Mes, UEFA, galime pateikti žinių, ekspertų paramą, lėšų, kad pagerintume ir sukurtume infrastruktūrą, kad Lietuva futbole galėtų pasiekti tokių rezultatų, kaip ir kitose sporto šakose“.

Penkiasdešimtmetis UEFA vadovas prisipažino kartais juokaujantis, kad Lietuva yra tokia gera krepšinyje, jog kartais nekreipia pakankamai dėmesio futbolui.

„Bet dabar esu tikras, jog Lietuva padarys viską, kad pasiektų tokių pat gerų ir futbolų rezultatų“, – optimistiškai nusiteikęs buvo A. Čeferinas.

Europos futbolo vairą slovėnų advokatas A. Čeferinas perėmė 2016-ųjų rugsėjo viduryje. Jis pakeitė nušalintąjį UEFA prezidentą prancūzą Michelį Platini. Iki tol futbolo pasaulyje A. Čeferino pavardė buvo menkai žinoma. Daug sako vien tai, jog prieš UEFA prezidento rinkimus interneto enciklopedijoje „Wikpedia“ nebuvo galima rasti jokios informacijos apie šį slovėnų teisininką.

LFF prezidentas T. Danilevičius džiaugėsi susitarimu su šalies Vyriausybe. „Šis susitarimas yra pradžia. Gera pradžia pirmų žingsnių, kai futbolas turi atgimti ir siekti aukščiausių tikslų, – sakė LFF vadovas. – Gerų rezultatų pasieksime tik sutelkę jėgas, žinias ir finansavimo šaltinius. Ir kalbame ne tik apie aikštes ir aikštynus miestuose ir miesteliuose, bet ir reprezentacinius stadionus. Manau, šiandien futbolas yra masiškiausias Lietuvoje. Tai getras postūmis į priekį populiarinant šią sporto šaką. Tik per masiškumą pasieksime meistriškumą.“

Ministras pirmininkas S. Skvernelis pritarė UEFA prezidento žodžiams, jog Lietuva turi talentų, jų privalo turėti ir futbole, tereikia tik suteikti jiems sąlygas atsiskleisti.

„Talentų mes turime, tik reikia juos užauginti ir išlaikyti futbole iki profesionalaus lygio“, – tokios pat nuomonės buvo ir T. Danilevičius.

S. Skvernelio teigimu, be reikiamos infrastruktūros, be sistemos nuo vaikų futbolo iki nacionalinės rinktinės, be galimybės ištisus metus žaisti futbolą ant normalios aikštės, neįmanoma kalbėti apie proveržį šalies futbole.

„Tikiu, jog sutelkę pastangas ir bendradarbiaudami galime pradėti Lietuvos futbolo atgimimą. Ir jei tikėsime tuo, ką darome, išvysime mūsų futbolo rinktinę pasaulio ir Europos čempionatuose“, – sakė Vyriausybės vadovas.