Turnyro nenori baigti vien pralaimėjimais
UE­FA Tau­tų ly­go­je taš­kų dar ne­pel­niu­si ir vien pra­lai­mė­ji­mus ren­kan­ti Lie­tu­vos fut­bo­lo rink­ti­nė C di­vi­zio­no var­žy­bas baigs dve­jo­mis rung­ty­nė­mis iš­vy­ko­je.

Lapkričio 17 dieną lietuviai Ploještyje susitiks su rumunais, o lapkričio 20 dieną Belgrade išmėgins jėgas su Serbijos ekipa, šiuo metu pirmaujančia C diviziono IV grupėje.

Kalba apie revanšą

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas paskelbė pavardes futbolininkų, pakviestų rengtis šiems mačams. Iš 23 rinktinės kandidatų net 10 rungtyniauja Lietuvos A lygos čempionate.

Į nacionalinę komandą atvyksta dauguma rinktinės lyderių – Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas, Ernestas Šetkus, Vykintas Slivka.

A. Novikovas pirmadienį solidžiai pasirodė Lenkijos pirmenybėse, įvarčiu ir rezultatyviu perdavimu prisidėjęs prie Balstogės klubo „Jagiellonia“ pergalės svečiuose 4:1 prieš Valdo Ivanausko treniruojamą Sosnoveco ekipą „Zaglębie“.

Rinktinei vėl negalės padėti sunkias traumas besigydantys puolėjai Lukas Spalvis ir Karolis Laukžemis, taip pat saugas Ovidijus Verbickas ir gynėjas Vytautas Andriuškevičius.

Po trejų metų pertraukos į rinktinę grįžta 23 metų saugas Gratas Sirgėdas. Nacionalinėje rinktinėje jis debiutavo būdamas vos 18 metų, po sėkmingo pasirodymo 2013-ųjų Europos jaunių čempionate. Tose varžybose G. Sirgėdas įmušė 3 įvarčius, tapo rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju ir buvo išrinktas į simbolinę čempionato komandą. Tačiau vėliau perspektyvaus futbolininko karjerą stabdė traumos.

Po dvejų metų pertraukos kvietimo į nacionalinę komandą sulaukė dar vienas „Kauno Žalgirio“ atstovas gynėjas Markas Beneta. Grįžta ir dėl traumų Tautų lygos rungtynes spalio mėnesį praleidę gynėjai Egidijus Vaitkūnas, Edvinas Girdvainis.

„Sieksime iškovoti pirmuosius taškus Tautų lygoje, nors laukia labai sunkios dvikovos varžovų aikštėse. Namie tiek serbams, tiek rumunams pralaimėjome minimaliu skirtumu. Pritrūko ir sėkmės. Tikimės, kad svečiuose pavyks pasiekti revanšą. Juk varžovams tai bus lemiamos kovos dėl pirmos vietos grupėje“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris E. Jankauskas.

UEFA Drausmės komitetas Rumunijos futbolo federacijai nurodė žaisti „už uždarų“ durų dėl šios šalies sirgalių išsišokimų.

Futbolininkai į pirmąją stovyklą Vilniuje rinksis lapkričio 13 dieną, antradienį. Į Rumuniją jie išskris lapkričio 16 dieną.

Žais be žiūrovų

Dvikova su rumunais kitą šeštadienį bus neįprasta – Ploješčio miesto stadione bus rungtyniaujama be žiūrovų.

UEFA Drausmės komitetas Rumunijos futbolo federacijai nurodė žaisti „už uždarų“ durų dėl šios šalies sirgalių išsišokimų. Jie demonstravo rasistinio bei ksenofobinio pobūdžio plakatus ir skandavo tokius pat šūkius.

Tiesa, rungtynės nebus visiškai uždaros. Pagal UEFA reglamentą į stadioną galės patekti 75 žmonių delegacijos iš abiejų rinktinių, kurias sudarys rėmėjai ir funkcionieriai, taip pat rungtynėms akredituoti žurnalistai.

Nors iš pradžių skelbta, kad paprasti futbolo aistruoliai negalės patekti į šį mačą, vėliau UEFA patikslino asmenų patekimo į stadioną taisykles. Nurodyta, kad Rumunijos futbolo federacija gali parduoti iki 200 aukščiausios kategorijos bilietų, kurių kaina – 22 eurai. Tad stebėti rungtynes Ploješčio stadione galės ir saujelė ištikimiausių Lietuvos rinktinės gerbėjų.

Tai nebe pirma tokia bausmė Rumunijos rinktinei – per rugsėjį vykusias rungtynes su Juokdalnija (0:0) Ploještyje ji taip pat neturėjo savo sirgalių paramos. Tąkart sankcijos pritaikytos dėl aistruolių rasistinių skanduočių per praėjusio Europos čempionato atrankos rungtynes su Graikija Bukarešte.

Išsprūdęs taškas

Po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos rinktinė su Rumunija susitiko 10 kartų. Mūsiškiams laimėti pavyko tik sykį, o rumunai net devynias pergales iškovojo.

Pastaroji tarpusavio akistata Tautų lygoje vyko spalio 11 dieną Vilniuje. Tai buvo retas atvejis, kai Lietuvos futbolininkai žaisdami su aukštesnio lygio komanda galėjo pelnyti taškų.

Tą vakarą lietuviai ilgai vijosi varžovus, o po Artūro Žulpos įvarčio 89 minutę sugebėjo išlyginti rezultatą. Tačiau koncentracijos stoka ir apmaudi klaida gynyboje lėmė, kad rumunas Alexandru Maximas paskutinę pridėto laiko minutę sugebėjo išplėšti saviškiams pergalę 2:1.

„Gaila sunkaus darbo ir įdėtų pastangų. Žaidėjai atidavė visas jėgas, bet liko be taškų. Tikrai buvome verti daugiau“, – tuomet apgailestavo E. Jankauskas.

C divizione lietuviai taip pat pralaimėjo Serbijai (0:1) ir Juodkalnijai (0:2 ir 1:4).

Spalio pabaigoje atnaujintame FIFA rinktinių reitinge Rumunija yra 26-a, Serbija 35-a, Juodkalnija 39-a, o Lietuva klasifikuojama tik 129 pozicijoje.

Lietuvos rinktinė

Vartininkai: Ernestas Šetkus (Haifos „Hapoel“, Izraelis), Džiugas Bartkus (Kirjat Šmonos „Hapoel Ironi“, Izraelis), Emilijus Zubas (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis)

Gynėjai: Algis Jankauskas, Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“), Rolandas Baravykas, Linas Klimavičius (Vilniaus „Žalgiris“), Justinas Januševskis („Trakai“), Markas Beneta („Kauno Žalgiris“), Egidijus Vaitkūnas („Minsk“, Baltarusija), Edvinas Girdvainis (Baku „Kesla“, Azerbaidžanas).

Saugai: Arvydas Novikovas (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija), Vykintas Slivka (Edinburgo „Hibernian“, Škotija), Deimantas Petravičius („Fakirk“, Škotija), Mantas Kuklys (Taldykorgano „Žetysu“, Kazachstanas), Artūras Žulpa (Kostanajaus „Tobol“, Kazachstanas), Danielis Romanovskis (Belgrado „Zemun“, Serbija), Domantas Šimkus (Vilniaus „Žalgiris“), Modestas Vorobjovas, Donatas Kazlauskas („Trakai“), Gratas Sirgėdas („Kauno Žalgiris“).

Puolėjai: Fiodoras Černychas (Maskvos „Dinamo“, Rusija), Darvydas Šernas (Džizacho „Sogdiana Jizzakh“, Uzbekistanas).

Likusios grupės rungtynės: Serbija – Juodkalnija, Rumunija – Lietuva (lapkričio 17 d.), Serbija – Lietuva, Juodkalnija – Rumunija (lapkričio 20 d.).