Trokšta prestižinės kovos
Pro­fe­sio­na­lų rin­ge per­ga­les ski­nan­tis Lie­tu­vos bok­si­nin­kas Egi­di­jus Ka­va­liaus­kas pres­ti­ži­niuo­se „LTeam ap­do­va­no­ji­muo­se“ yra tarp po­pu­lia­riau­sių Lie­tu­vos spor­ti­nin­kų.

„Metų mėgstamiausio sportininko“ nominacijoje E. Kavaliauskas užima trečią vietą. Boksininką lenkia tik krepšininkas Domantas Sabonis ir plaukikė Kotryna Teterevkova.

30-metis E. Kavaliauskas Lietuvos bokso rinktinės garbę gynė 2008 metų Pekino ir 2012-ųjų Londono olimpinėse žaidynėse. Jis neatmeta galimybės atstovauti Lietuvos rinktinei ir ateityje, nes prieš Rio de Žaneiro žaidynes buvo pakeistos taisyklės. Jos leidžia kovoti profesionalams ir svarbiausiose mėgėjų varžybose, tarp jų ir olimpinėse žaidynėse.

„2011 metais iškovojau pasaulio čempionato bronzos medalį ir po metų labai tikėjausi medalio olimpiadoje. Deja, ši svajonė dar liko neįgyvendinta. Todėl galbūt kada nors vėl kovosiu ir dėl olimpinio medalio“, – tvirtino E. Kavaliauskas.

Profesionalų ringe 21 pergalę (17 nokautų) iškovojęs Lietuvos boksininkas lapkričio viduryje trečią kartą apgynė Šiaurės Amerikos bokso federacijos (NABF) pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržą ir pirmą sykį iškovojo Pasaulio bokso organizacijos (WBO) tarpžemyninio čempiono diržą.

Didžiausio pasaulyje bokso statistikos ir rezultatų portalo „Box rec“ sudarytame reitinge E. Kavaliauskas pusvidutinio svorio kategorijoje pakilo į 8 vietą. Profesionalų bokso ekspertai kitų metų pradžioje jam prognozuoja kovą dėl WBO pasaulio čempiono titulo su šioje svorio kategorijoje karaliaujančiu amerikiečiu Terence'u Crowfordu.

„Prieš paskutinę mano kovą buvo kalbama, kad pergalės atveju kita kova bus dėl čempiono diržo su T. Crowfordu. WBO reitinge esu pirmas ir man priklausytų kautis su čempionu. Tačiau pastaruoju metu pasigirdo kalbų, kad T. Crowfordas gali pasirinkti kitą varžovą. Žiniasklaida spėlioja, kad tai gali būti 4-oje reitingo vietoje esantis buvęs WBC pasaulio čempionas britas Amiras Khanas. Kol kas esu nežinomybėje“, – nusivylimo neslėpė E. Kavaliauskas.

Ryžto siekti ir kovoti dėl titulo lietuviui suteikia ir matytos tituluotų boksininkų kovos. Tarp jų ir legendinio filipiniečio Manny Pacquiao, kuris kovoja toje pačioje svorio kategorijoje kaip ir E. Kavaliauskas.

„Žiūrėdamas tokias kovas pagalvoju, kad greitai ir aš ten būsiu. Amerikiečiai tiesiog pamišę dėl bokso. Jungtinėse Valstijose boksas – kaip pas mus krepšinis. Aišku, čia labai populiarus ir krepšinis, beisbolas, amerikietiškasis futbolas bei ledo ritulys. Tačiau bokso kovos dėl titulų sutraukia milžinišką auditoriją. Bilietų į didžiąsias kovas neįmanoma gauti jau prieš 2 mėnesius iki jų, – pasakojo E. Kavaliauskas. – Teko stebėti dvi M. Pacquiao kovas, taip pat Las Vegase vykusią kovą dėl trijų organizacijų čempiono diržų tarp amerikiečio Andre Wardo ir ruso Sergejaus Kovaliovo. Įspūdis – nerealus. Noriu tai patirti ir savo kailiu, būdamas ringe.“