Triskart persvaros neišlaikę lietuviai turėjo pripažinti Rumunijos pranašumą
Ta­li­ne (Es­ti­ja) pa­sau­lio U-20 IIA di­vi­zio­no le­do ri­tu­lio čem­pio­na­te tre­čio­se rung­ty­nė­se tre­čia­die­nį ap­mau­dų pra­lai­mė­ji­mą pa­ty­rė Lie­tu­vos rink­ti­nė.

Triskart vienu įvarčiu pirmavę lietuviai ketvirtame kėlinyje patys turėjo vytis varžovus. Ir nors išlyginti rezultatą pavyko vos po 13 sekundžių, pačioje pratęsimo pabaigoje į greitą ataką iščiuožę rumunai sugebėjo nuginkluoti vartininką Lauryną Lubį ir išplėšti pergalę rezultatu 5:4 (1:1, 2:2, 1:1, 1:0).

Šis pralaimėjimas gerokai sukomplikavo lietuvių padėtį kovoje dėl aukso medalių ir kelialapio į IB divizioną – dabar reikia tikėtis malonės iš varžovų bei įveikti tiek Ispaniją, tiek Korėją.

Nors Rumunijos ekipa dar nėra patyrusi pralaimėjimo kartėlio, tačiau iki šiol nežaidė su grupės favoritais. Pirmose čempionato rungtynėse jie prarado tašką, kai Korėjos ekipą įveikė tik po pratęsimo (2:1), o vėliau 3:2 palaužė po penkerių metų pertraukos į IIA divizioną sugrįžusią Ispaniją.

Savo ruožtu Lietuvos rinktinė pirmose rungtynėse po įspūdingo pirmojo kėlinio, kuriame pelnė keturis įvarčius be atsako, nugalėjo Didžiąją Britaniją (6:4), o pirmadienį po labai atkaklios kovos ir baudinių serijos 1:2 turėjo pripažinti Estijos komandos galią.

Nuo 2012 metų su Rumunija lietuviai šioje amžiaus grupėje žaidė keturis kartus ir tik kartą patyrė nesėkmę. Vienintelis pralaimėjimas buvo patirtas 2013 metų čempionate, kai varžovams nusileido rezultatu 3:5. 2014 metais buvo atsirevanšuota 5:1, o 2015-aisiais tik po pratęsimo laimėta 6:5. Didžiausią pergalę lietuviai prieš rumunus iškovojo 2017 metų čempionate, kai juos įveikė 11:5.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais kertvirtadienį 13 val. su Ispanijos komanda.