Treneris subūrė geriausias ir patyrusias
Lie­tu­vos mo­te­rų krep­ši­nio rink­ti­nės vy­riau­sia­sis tre­ne­ris Man­tas Šer­nius pa­skel­bė ko­man­dos su­dė­tį Eu­ro­pos čem­pio­na­to at­ran­kos rung­ty­nėms su Ru­si­jos ir Al­ba­ni­jos rink­ti­nė­mis. Abu su­si­ti­ki­mai lap­kri­čio mė­ne­sį vyks Kė­dai­nių are­no­je.

„Į rinktinę atvažiuos stipriausios krepšininkės, kurios šiuo metu demonstruoja geriausius rezultatus nacionaliniuose čempionatuose, ir rinktinės senbuvės, kurios turi patirties, nes laukia rimtas varžovas – Rusijos rinktinė. Ji bus pajėgiausios sudėties, su WNBA žaidėjomis“, – sakė M. Šernius.

Jo žodžiais, krepšininkės vasarą daug dirbo, ypač individualiai. Todėl šioms atrankos rungtynėms komanda rengsis visos sudėties ir su didele energija.

„Rinktinė yra Lietuvos veidas ir į ją turi atvažiuoti stipriausios krepšininkės, kurios tuo metu rodo geriausius rezultatus. Tokia mano, kaip trenerio, filosofija, – klabėjo M. Šernius. – Taip pat po truputį reikia integruoti jaunas žaidėjas, nes kitos rungtynės su Albanija bus tos, per kurias jos galės save parodyti“.

Krepšininkės į treniruočių stovyklą Kėdainiuose susirinks lapkričio 12 dieną, o 17 dieną, 19 valandą susitiks su Rusijos rinktine. Pirmose tarpusavio rungtynėse lietuvės išvykoje po atkaklios kovos 62:64 nusileido Rusijos rinktinei. Taip pat mūsų krepšininkės du kartus – namie 70:73 ir svečiuose 76:78 – turėjo pripažinti Vengrijos ekipos pranašumą. Vienintelę pergalę Lietuvos rinktinė iškovojo žaisdama svečiuose su Albanija – 119:61. Su šios valstybės ekipa lietuvės baigs atrankos ciklą lapkričio 21 dieną, 18 val. 30 min. Kėdainių arenoje.

Į 2019 metų Europos moterų krepšinio čempionatą pateks visų grupių nugalėtojos (8) ir šešios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės. Į čempionatą be atrankos jau pateko Serbijos ir Latvijos rinktinės.

Rinktinės sudėtis

Žaidėja Klubas
Santa Baltkojienė (buv. Okockytė) „Basket Gdynia“, Lenkija
Rasa Knyzaitė Ukmergės „Vilkmergė“
Mantė Kvederavičiūtė „Gruener Stern Kelteren“, Vokietija
Gabija Meškonytė Vilniaus „Kibirkštis“
Kamilė Nacickaitė Be klubo
Monika Grigalauskytė „Galatasaray“, Turkija
Laura Juškaitė „Gorzow Wlkp“, Lenkija
Laura Svarytė „Energa Torun“, Lenkija
Gintarė Petronytė „Mersin BSB“, Turkija
Eglė Šikšniūtė „Ruzomberok MBK“, Slovakija
Daugilė Šarauskaitė „Energa Torun“, Lenkija
Laurita Jurčiūtė „Budučnost“, Juodkalnija