Tomui Kaukėnui pranašauja dar vieną sėkmingą startą
Pir­mo­sio­mis žie­mos olim­pi­nių žai­dy­nių die­no­mis star­ta­vo še­ši Lie­tu­vos spor­ti­nin­kai, dar trys Pjong­čan­go tra­so­se pa­si­ro­dys ar­ti­miau­siu me­tu.

Netoli olimpiados slenksčio likęs biatlonininkas Rokas Suslavičius atidžiai stebi lietuvių pasirodymus ir tiki, kad jie dar pademonstruos, ką sugeba. Visgi sportininkas primena, kad Lietuvos žiemos sporto atstovus stabdo didelė problema – finansavimas.

Nepriklausomos Lietuvos istorijoje mūsų šalies atstovai žiemos olimpiadoje dalyvauja aštuntą kartą. Nors 1984-aisiais bei 1988 metais Sovietų Sąjungai atstovavę Algimantas Šalna ir Vida Vencienė tapo olimpiniais čempionais, tačiau atgavus nepriklausomybę Lietuva gerais rezultatais pasigirti negalėjo.

2002-aisiais dailiojo čiuožimo atstovai Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas finišavo 5-oje vietoje, bet daugiau nė vienam Lietuvos sportininkui per visą istoriją nepavyko pakliūti net į dešimtuką.

R. Suslavičius sako, kad šiemet galima pasidžiaugti biatlonininko Tomo Kaukėno rezultatais. Jau pirmuoju startu 10 kilometrų sprinto rungtyje jis finišavo 17-oje vietoje, o kitą dieną persekiojimo lenktynėse užėmė 13-ąją. Tai geriausias rezultatas Lietuvos biatlono istorijoje.

Taip pat gerą rezultatą Lietuvos sportininkas gali pademonstruoti ir ketvirtadienį vyksiančiose 20 kilometrų individualiose rungtynėse.

„Tomas rodo gerą sportinę formą. Sočio olimpiadoje šioje rungtyje jis užėmė 23-iąją vietą, kažką panašaus gali pademonstruoti ir šiemet. Biatlone šioje rungtyje už netaiklų šūvį skiriama viena baudos minutė, todėl šaudymas labai svarbus. Tokiose varžybose dažnai daugiau šansų yra lėtesniems sportininkams – jie gali „iššokti“ aukščiau ir pasirodyti geriau“, – sakė R. Suslavičius.

Sportininkas tikisi, kad T. Kaukėnui pavyks patekti ir tarp trisdešimties geriausiųjų bei sekmadienį varžytis 15 kilometrų masinio starto lenktynėse. Šioje rungtyje „Betsafe“ lažybų analitikai neginčijamu favoritu iškovoti auksą laiko prancūzą Martiną Fourcade'ą. Jo šansai triumfuoti vertinami daugiau nei 51 procentu.

R. Suslavičius teigia laukiantis ir jauniausio Lietuvos delegacijos nario 19-mečio Andrejaus Drukarovo pasirodymo. Kalnų slidininkas vyrų slalomo rungtyje startuos tik olimpiados pabaigoje.

„Žvelgiant į jo sezono rezultatus yra vilčių, kad Andrejus gali taikytis į neblogą poziciją. Aišku, sunku pasakyti, kokia konkurencija bus olimpiadoje ir kaip lyderiai įveiks trasas. Tačiau šioje rungtyje yra tokia specifika, kad taškai skaičiuojami pagal atsilikimą. A. Drukarovas vienose varžybose turėjo tik 45 taškų atsilikimą. Jei jis pakartotų panašų rezultatą, galėtų užimti neblogą vietą“, – sakė biatlonininkas.

Visgi pašnekovas pabrėžia, kad Lietuvos žiemos sporto atstovai olimpinėse žaidynėse tarp geriausiųjų varžosi tik dėl didelio savo pačių entuziazmo ir noro. Nes finansavimas Lietuvos atstovams yra itin varganas.

„Vieninteliai biatlonininkai turi profesionalią komandą – trenerius, aptarnaujančius medikus, slidžių ruošimo servisą. Pavyzdžiui, kalnų slidininkai laikosi tik iš entuziazmo. Slidininkų asociacijai priklauso dvi sporto šakos, o kitais metais jie gaus tik 28 tūkst. eurų paramą. Atsimenu, kai Kazachstano rinktinė vien slidžių komplektų nusipirko už 60 tūkst. eurų“, – palygino R. Suslavičius.