Tomas Kaukėnas toliau maloniai stebina
Jau pir­muo­ju star­tu biat­lo­no var­žy­bo­se Lie­tu­vą nu­džiu­gi­nęs biat­lo­ni­nin­kas To­mas Kau­kė­nas tu­ri dar daug par­ako. Lie­tu­vis 12,5 km per­se­kio­ji­mo var­žy­bo­se bu­vo dar ar­čiau ly­de­rių – fi­ni­ša­vo 13-oje vie­to­je. Sek­ma­die­nį To­mas Kau­kė­nas 10 km sprin­te pa­tei­si­no vi­sus lū­kes­čius ir užė­mė 17 vie­tą. Tai – ge­riau­sias biat­lo­no at­sto­vo pa­sie­ki­mas ne­prik­lau­so­mos Lie­tu­vos is­to­ri­jo­je.

Ši vieta sportininkui garantavo vietą persekiojimo rungtyje.

Pirmojoje ir antroje šaudyklose, kur reikėjo šaudyti gulint, biatlonininkas užvertė visus 10 taikinių ir pakilo į dešimtuką.

Trečioje šaudykloje T.Kaukėnas kartą suklydo šaudydamas stovėdamas ir suko baudos ratą, kuris lėmė smuktelėjimą į 12-ąją vietą.

Ketvirtojoje šaudykloje lietuvis dar kartą buvo netaiklus, bet tai nesutrukdė likti dešimtuke. Galiausiai T.Kaukėnas finišavo tryliktas. Jis distanciją įveikė per 34:31,8 min. Tai – naujas geriausias biatlono sportininko pasiekimas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Kitas lietuvis Vytautas Strolia šaudykloje iš viso klydo keturis kartus, finišavo per 37:47,3 min. ir užėmė 43-ąją vietą.

Sekmadienį triskart prašovęs ir vos aštuntąją vietą užėmęs biatlono karalius prancūzas Martinas Fourcade'as reabilitavosi ir užtikrintai nušliuožė į auksinį finišą. Jo laikas – 32:51,7 min.

Kova dėl sidabro vyko iki paskutinių metrų. Vis tik daugiau jėgų ir greičio turėjo Sebastianas Samuelssonas iš Švedijos. Jis 12 km įveikė per 33:03,7 min, o vokietis Benediktas Dollis atsiliko mažiau nei sekunde (33:06,08).