Titulą ginanti „Sūduva“ atrado naujų resursų
5 taš­kai iki se­zo­no pa­bai­gos li­kus 6 tu­rams. To­kią pers­va­rą prieš Vil­niaus „Žal­gi­rį“ įgi­jo Lie­tu­vos fut­bo­lo čem­pio­nų ti­tu­lą sie­kian­ti ap­gin­ti Ma­ri­jam­po­lės „Sū­du­va“.

Pirmenybių viduryje „Žalgiris“ buvo pasiekęs įspūdingą septynių pergalių iš eilės seriją ir vienu metu ne tik pavijo, bet ir aplenkė „Sūduvą“. Tačiau pastaruoju metu vilniečiai paleido iniciatyvą iš savo rankų.

Net ir laimėję tarpusavio rungtynes prieš „Sūduvą“, žalgiriečiai netaptų varžybų lyderiais.

Pritrūko ramumo

Žalgiriečių padėtį komplikavo dvejos nesėkmingos rungtynės su „Trakų“ klubu.

Iš pradžių sostinės regiono derbyje „Žalgiris“ pralaimėjo Trakų komandai rezultatu 0:1, o sekmadienio tarpusavio akistata baigėsi taikiai – 2:2.

Lygiąsias „Trakams“ išplėšė legionieriaus iš Rusijos Jevgenijaus Osipovo įvartis galva po kampinio 88 minutę.

„Dar kartą galėjome įsitikinti, kad rungtyniauti reikia iki paskutinio teisėjo švilpuko, sugebėti sėkmingai sužaisti rungtynių pabaigą. Kai kuriose situacijose mums pristigo ramybės, – atsiduso „Žalgirio“ treneris Valdas Urbonas. – Apmaudu, bet reikia susitaikyti su tokiu rezultatu ir žvelgti į priekį.“

O priekyje Vilniaus klubo laukia sudėtinga užduotis. Net ir laimėję tarpusavio rungtynes prieš „Sūduvą“, žalgiriečiai netaptų varžybų lyderiais.

Čempionų titulą ginantys marijampoliečiai sekmadienį išvykoje 2:1 įveikė „Jonavos“ komandą.

Po kovų Europos taurių turnyruose „Sūduva“ A lygoje buvo stabtelėjusi ir trumpam užleidusi lyderės poziciją „Žalgirio“ komandai.

Bet dabar marijampoliečiai atsitiesė ir iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Jų treneris Vladimiras Čeburinas atskleidė, kur atrado papildomų resursų: „Vidurio saugų linija ėmė žaisti solidžiau, pradėjome dažniau dominuoti aikštėje. Išaugo ir žaidėjų pasitikėjimas savimi. Sezono metu pakvietėme nemažai naujokų, o juk jiems reikia laiko įsilieti į kolektyvą, apsiprasti. Atrodo, tai jau pavyko, ir komanda tapo geresnė.“

Panevėžys vietoj Jonavos

Savaitgalį paaiškėjo, kuri komanda po sezono paliks A lygą. Tokia nelaimėlių dalia teko „Jonavos“ ekipai, aukščiausiame divizione žaidusiai trečią sezoną iš eilės.

Po pralaimėjimo „Sūduvai“ tapo akivaizdu, kad jonaviečiams tai buvo paskutinės sezono rungtynės. Jie liko paskutiniai ir pagal varžybų reglamentą turėtų kristi į žemesnę, LFF I lygą.

„Jonava“ dar turėjo šansų aplenkti priešpaskutinėje vietoje buvusią „Palangą“, bet sezoną baigė keturių pralaimėjimų serija ir liko turnyro lentelės apačioje.

„Noro kovoti žaidėjams nestigo, bet rungtynes laimi komanda, geriau išnaudojanti progas ir pelnanti daugiau įvarčių“, – po lemtingo pralaimėjimo „Sūduvai“ situaciją filosofiškai vertino jonaviečius antroje sezono dalyje treniravęs Artūras Ramoška.

Jis – trečiasis treneris, šiemet stojęs prie „Jonavos“ vairo. Iš pradžių šiai komandai vadovavo portugalas Filipe Ribeiro. Atleidus jį, šį postą užėmė Darius Gvildys, o pastarąjį galiausiai pakeitė A. Ramoška.

„Trenerių kaita automatiškai koreguoja komandos žaidimo braižą. Todėl tuomet trūksta laiko nuteikti futbolininkus, supažindinti juos su nauju žaidimo stiliumi ir paruošti tam“, – pažymėjo A. Ramoška.

Teisę pakeisti „Jonavą“ A lygoje įgijo „Panevėžio“ futbolininkai, dramatiškai laimėję LFF I lygos pirmenybes. Paskutinėse sezono rungtynėse „Panevėžys“ Kėdainiuose 2:1 įveikė vietos „Nevėžį“ ir vos 1 tašku aplenkė antroje vietoje likusią Alytaus „Dainavą“.

O auksinę pergalę „Panevėžiui“ lėmė tolimas ukrainiečio Andrejaus Karvackio įvartis priešpaskutinę rungtynių minutę.

„Neabejojome, kad bus sunku, bet kad tokiu būdu išplėšime šią pergalę, nesitikėjo niekas“, – džiaugėsi panevėžiečių kapitonas Paulius Janušauskas.

Jis tvirtino, kad kitąmet „Panevėžį“ išvysime aukščiausiojoje lygoje: „Į šią komandą susirinkome vien dėl tokio tikslo. Dabar jį ir pasiekėme.“

A lygos lentelė

(rungtynės, įvarčių santykis, taškai)

1. „Sūduva“ 27 58:16 64
2. „Žalgiris“ 27 57:19 59
3. „Trakai“ 28 37:26 42
4. „Stumbras“ 27 31:24 42
5. „K. Žalgiris“ 27 22:30 35
6. „Atlantas“ 27 25:52 23
7. „Palanga“ 27 16:53 20
8. „Jonava“ 28 24:50 19