Šventė uostamiestyje – be „Neptūno“ komandos
Kai pra­ėju­sių me­tų gruo­džio pra­džio­je bu­vo pa­skelb­ta, kad Klai­pė­da, nu­kon­ku­ra­vu­si Vil­nių ir Kau­ną, 2018-ųjų va­sa­rio 17–18 die­no­mis su­rengs Ka­ra­liaus Min­dau­go tau­rės tur­ny­rą, uos­ta­mies­čio krep­ši­nio ger­bė­jai ran­kas try­nė iš džiaugs­mo. Ta­čiau an­tra­die­nį žlu­go jų vil­tys sa­vait­ga­lį vyk­sian­čio­je krep­ši­nio fies­to­je iš­vys­ti sa­vo mėgs­ta­mą „Nep­tū­no“ ko­man­dą.

Kazio Maksvyčio treniruojami Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai sensacingai suklupo taurės turnyro ketvirtfinalyje, tad Karaliaus Mindaugo taurės varžybų pusfinalio ir finalo rungtynes stebės sėdėdami „Švyturio“ arenos tribūnose.

Aistruoliai nusivylė saviškiais

„Noriu atsiprašyti sirgalių, turiu prisiimti atsakomybę dėl šio pralaimėjimo, – po nesapnuotos nesėkmės ketvirtfinalyje nuleidęs akis kalbėjo K. Maksvytis. – Nesame tokie stiprūs, kokie buvome sezono pradžioje. Bet tai ne pasiteisinimas. Namie turime laimėti, ir prieš Alytaus „Dzūkiją“ turėjome laimėti. To nepadarėme.“

Jo auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 76:86 neatsilaikė prieš „Dzūkijos“ ekipą, kurios vienas trenerių Valdemaras Chomičius jau prieš susitikimą TV komentatoriui pareiškė, kad dzūkai namo išsiveš pergalę.

Buvo sunku rimtai priimti tokius V. Chomičiaus žodžius, kai savaitgalį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate aštuntą vietą užimanti „Dzūkija“ tam pačiam „Neptūnui“, kuris lygoje yra trečias, pralaimėjo beviltiškai – 63:81. Tąkart vienu metu klaipėdiečiai pirmavo net 50:14.

Tačiau visai kitaip nusiteikę Alytaus krepšininkai buvo taurės turnyro ketvirtfinalyje. O „Neptūno“ žaidėjai, regis, dar gyveno apimti euforijos dėl lengvai pasiektos pergalės.

„Žaidėjai atsipalaidavo. Prieš tai per daug lengvai laimėjome prieš „Dzūkiją“. Nuo pat susitikimo pradžios nepavyko nuteikti komandos rimtai kovai. Paskui jau atsirado baimė, kad namie galime pralaimėti. Rizikavome, nesilaikėme taisyklių. Kiekvieną kėlinį varžovai pelnė po 20 ir daugiau taškų“, – skaudžios nesėkmės priežastis vardijo K. Maksvytis.

„Neptūno“ strategą žeidė klubo aistruolių veiksmai. Nusivylę komandos pasirodymu kai kurie sirgaliai dar nenuaidėjus finalo sirenai paliko areną, o kiti šūksniais „gėda!“ dėkojo miesto ekipai už žaidimą.

„Kad ir kaip man būtų gėda, nemanau, kad tikri gerbėjai turėtų šaukti „gėda!“ ir palikti areną dar nesibaigus rungtynėms“, – kalbėjo „Neptūno“ strategas.

Fantastišką „Dzūkijos“ pergalę lėmė užsieniečiai – Nikolaos Stylianou pelnė 19, o Parrishas Petty – 17 taškų. Šis dar atkovojo 11 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir tiek pat sykių kamuolį perėmė.

Uostamiestyje „Dzūkijos“ klubo krepšininkai pasiekė istorinę pergalę, pirmą kartą iškovodami teisę žaisti Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto turnyre. Tiesa, gerokai anksčiau Alytaus komanda yra žaidusi LKL mažuosiuose finaluose ir dukart – 2002 ir 2003 metais – yra pelniusi šalies pirmenybių bronzos medalius.

Pusfinalyje alytiškiai kovos su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Utenos „Juventus“ poros nugalėtoju.

Pradėjo tarsi LKL rungtynes

Kitoje ketvirtfinalio dvikovoje didelės intrigos nebuvo. Į pusfinalį prasibrovė Panevėžio „Lietkabelis“. Jis savo žiūrovų akivaizdoje 86:76 pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus. Panevėžio klubą į pergalę atvedė rezultatyviausias sezono rungtynes (20 taškų) sužaidęs Simas Jasaitis. 35-erių puolėjas pataikė 4 tritaškius iš 6 bandymų.

Galingai susitikimą pradėjusi Pasvalio ekipa jau pirmame kėlinyje turėjo dviženklį pranašumą, tačiau dar iki ilgosios pertraukos šeimininkai rezultatą išlygino, o ketvirtame kėlinyje patys įgijo dviženklę persvarą.

Vyriausiasis panevėžiečių treneris Ramūnas Butautas gyrė savo auklėtinius už komandinį žaidimą.

Uostamiestyje „Dzūkijos“ klubo krepšininkai pasiekė istorinę pergalę, pirmą kartą iškovodami teisę žaisti Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto turnyre.

„Kai vienos rungtynės lemia viską, gali atsitikti įvairių netikėtumų, todėl komandai lengva paslysti, – komentavo panevėžiečių treneris. – Susitikimą pradėjome taip, tarsi tai būtų eilinė LKL dvikova, o ne mūšis dėl taurės. Pavyko išaiškinti žaidėjams, kad varžovams atitrūkus jų nebepasivysime. Pradėjome žaisti greičiau, tada atsirado geros sąlygos pulti. Pagyriau žaidėjus už vieną aspektą – žaidėme kaip komanda ir parodėme charakterį.“

R. Butautas pabrėžė, jog savaitgalį į uostamiestį „Lietkabelio“ komanda vyks kautis su kiekvienu varžovu.

„Sporte nugali stipriausias, o kartais laimė nusišypso ir silpnesniems“, – sakė Panevėžio ekipos treneris.

Pusfinalyje „Lietkabelis“ susitiks su Kauno „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ poros nugalėtoju.

Taurės turnyro ketvirtfinalis

Klaipėdos „Neptūnas“ – Alytaus „Dzūkija“ 77:85 (17:19, 15:20, 25:20, 20:26). E. Želionis (12 atk. kam.) ir V. Šulskis po 13 tšk., S. Galdikas 12; N. Stylianou 19, P. Petty 17 (11 atk. kam., 6 rez. perd., 6 per. kam.), P. Petrilevičius 16, A. Wigginsas 10.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 86:76 (19:28, 21:12, 19:14, 27:22). S. Jasaitis 20 (3–4/6), L. Williamsas 14 (6 rez. perd.), K. Lavrinovičius 11, D. Lavrinovičius 10; V. Bobrovas 16 (4 klaidos), O. Olisevičius 15 (3–3/5, 6 atk. kam.), T. Hughesas ir S. Babrauskas po 11, L. Shoshi 10.