Šventė Klaipėdoje „Neptūnas“ patiesė Strasbūro SIG
Tre­čia­die­nio va­ka­rą Klai­pė­dos „Nep­tū­nas“ „Švy­tu­rio“ are­no­je , pa­lai­ko­mas nuo­sta­bių sa­vo krep­ši­nio sir­ga­lių, su­kū­rė ti­krą šven­tę – pir­mo­se FI­BA Čem­pio­nų ly­gos aš­tunt­fi­na­lio rung­ty­nė­se re­zul­ta­tu 73:68 pa­tie­sė kur kas di­des­nį biu­dže­tą tu­rin­tį Pra­ncū­zi­jos čem­pio­na­to ly­de­rį – Stras­bū­ro SIG klu

Klaipėdiečiai rungtyniavo nepaisydami varžovų autoriteto, garsių pavardžių, klubo piniginės ir tai davė vaisių – Kazio Maksvyčio auklėtiniai iškovojo vieną svarbiausių šio sezono pergalių.

Strasbūro komandoje rungtyniauja lietuviams gerai žinomi veidai – šį sezoną Kauno „Žalgiryje“ pradėjęs Dee Bostas bei pernai Vilniaus „Lietuvos ryte“ rungtyniavęs Davidas Loganas, taip pat po daugiau nei 10 taškų pelnantis Zackary Wrightas, po krepšiais karaliaujantis Prancūzijos rinktinės puolėjas Louisas Labeyrie ir dar būrys atletiškų žaidėjų, o ekipą treniruoja ilgametis Prancūzijos rinktinės treneris Vinsentas Kolė.

Tačiau šįkart audringi Klaipėdos krepšinio sirgaliai ir plačios neptūniečių širdys bei kovingumas lėmė šią džiugią Lietuvos krepšiniui pergalę. Juk „Neptūnas“ FIBA Čempionų lygos turnyre atstovauja ne tik Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai.

Buvo susikrovę 14 taškų

Rungtynių pradžioje komandos apsikeitė taikliais tritaškiais – pirmasis tolimą šūvį smeigė varžovų snaiperis Dee Boostas, tuo pačiu atsakė neptūnietis Edgaras Želionis – 3:3. Netrukus Jerry Johnsonas pataikė du baudos metimus, pasižymėjo E. Želionis ir Simas Galdikas ir neptūniečiai po šių epizodų trūktelėjo į priekį – 9:4.

Dar po kelių akimirkų Klaipėdos krepšininkų pranašumas išaugo iki 8 taškų – 18:10, o pirmasis kėlinys baigėsi Tomo Delininkaičio taikliu tritaškiu, po kurio skirtumas jau tapo dviženkliu – 22:12.

Dar neįpusėjus antrajam ketvirčiui po Vytauto Šulskio tolimos bombos komandas jau skyrė 14 taškų – 29:15. Visgi, svečiai, tempiami daugiausiai Davido Logano ir Damieno Inglio pastangomis, dar iki didžiosios pertraukos sumažino atsilikimą iki 4 taškų – 34:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje po D. Logano ir D. Boosto taiklių atakų prancūzai persvėrė rezultatą savo naudai – 43:41. Tada tritaškį su bauda smeigė T. Delininkaitis ir vėl išvedė neptūniečius į priekį – 45:43. Tada kurį laiką jau virė nuožmi apylygė kova, tačiau trečiąjį kėlinį neptūniečiai baigė būdami priekyje – 58:56.

O ketvirtąjį kėlinį klaipėdiečiai pradėjo dviem puikiomis atakomis – tritaškį smeigė T. Delininkaitis, du taškus pridėjo Simas Galdikas ir vėl „Neptūno“ pranašumas solidesnis – 63:56. Nors ketvirtojo kėlinio viduryje dėl 5 pražangų limito ant suolo sėdo du „Neptūno“ žaidėjai – S. Galdikas ir E. Želionis, tačiau neptūniečiai atsilaikė ir šventė pergalę.

Atsakomosios rungtynės Prancūzijoje vyks po savaitės, kovo 14 dieną (trečiadienį) 21.30 val. Laimėjusi komanda (skaičiuosis bendras dvejų rungtynių rezultatas) iškovos kelialapį į ketvirtfinalį, kuriame kausis su Atėnų AEK ir Nymburko ČEZ poros nugalėtoja.

Priminsime, kad „Neptūnas“ FIBA Čempionų lygos B grupėje su 7 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais užėmė ketvirtąją vietą, o Strasbūro SIG krepšininkai su 9 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais C grupėje buvo pirmi.

Į Klaipėdą atvyks Ballų šeimynėlė

Kovo 10 dieną (šeštadienį) į Klaipėdą su garsiaisiais broliais amerikiečiais – LiAngelo ir LaMello Ballais atvyks Prienų-Birštono „Vytautas“. Šių Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynių „Švyturio“ arenoje pradžia – 17 val.

Tikėtina, kad į Lietuvos pajūrį atvyks ir „Ball in the Family“ realybės šou komanda su garsuoju tėtušiu LaVaru Ballu, kuris yra tapęs socialinių tinklų ir televizijos herojumi. Ypač jis visame pasaulyje išgarsėjo po konflikto su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, kai pastarasis lapkritį padėjo 19-mečiui jo sūnui LiAngelo išsisukti nuo bausmės Kinijoje, kuomet krepšininkas apsivogė parduotuvėje.

Kai į Lietuvą atvyko Ballų šeimynėlė, susidomėjimas „Vytauto“ rungtynėmis išaugo keliskart – daugelis krepšinio sirgalių nori savo akimis išvysti garsiąją amerikiečių šeimynėlę ir bilietai būna tiesiog iššluoti.

Taigi, jau šeštadienį visą tą ažiotažą, kurį kiti net vadina krepšinio cirku, turėsite progą išvysti ir Klaipėdoje.

Parodykime Amerikai, kad Klaipėdoje gyvena patys ištikimiausi sirgaliai, kad „Neptūnas“, Klaipėda ir „Švyturio“ arena – tai Audringi Vakarai.

Paskubėkite įsigyti bilietus į šias rungtynes, kadangi jų kiekis prekyboje sparčiai tirpsta. Bilietus į šias rungtynes platina Bilietai.lt ir BilietaiLT kasos.