Svaiginantis žygis Europoje tęsiasi
Kau­no „Vy­čio“ sa­lės fut­bo­li­nin­kai pa­da­rė tai, ko anks­čiau nė­ra pa­vy­kę pa­da­ry­ti jo­kiai ki­tai šios spor­to ša­kos Lie­tu­vos ko­man­dai. Kau­nie­čiai pa­te­ko į UE­FA sa­lės fut­bo­lo Čem­pio­nų ly­gos Eli­to eta­pą, o ja­me var­žy­sis tik 16 pa­jė­giau­sių že­my­no klu­bų.

Legionierių iš Brazilijos pagrindu suformuota Kauno komanda prieš mėnesį triumfavo Čempionų lygos preliminaraus etapo varžybose Jonavoje, o šią savaitę užsitikrino pirmą vietą ir pagrindinio etapo turnyre Slovakijoje, Lučenece.

Pirmosiose rungtynėse „Vytis“ susitiko su grupės favoritais laikytais Azerbaidžano čempionais „Araz Naxcivan“ futbolininkais, kurie per pastarąjį dešimtmetį du kartus žaidė Čempionų lygos finalo ketverto turnyre. Bet kauniečiai sugebėjo pateikti netikėtumą ir įveikė varžovus minimalia persvara 1:0 (0:0). Pergalingą įvartį antrame kėlinyje pelnė Rafa (25:37).

Prie „Vyčio“ vairo stojęs buvęs garsus Brazilijos salės futbolo žaidėjas Luciano Mistura pasakojo, kad įveikti favoritus padėjo gera ir disciplinuota gynyba, lanksti taktika bei išlaikyta koncentracija visų rungtynių metu.

Drausmingai „Vytis“ žaidė ir per antras rungtynes su šeimininkų „Lučenec“ ekipa, kurią palaužė 3:2 (2:1). Pirmieji praleidę įvartį, kauniečiai nesutriko ir persvėrė rungtynių svarstykles savo naudai po trijų tikslių smūgių, kuriuos atliko Guesinho Genigle (17:54), Isaacas (18:30) ir Rafa (22:10).

Ši pergalė lėmė, kad nepriklausomai nuo šeštadienio rungtynių su Maltos klubu „Valletta“ baigties, „Vytis“ pateko į Elitinį turnyro etapą, kuriame lapkritį 16 pajėgiausių klubų varžysis keturiose grupėse. Tik jų nugalėtojai pateks į Finalo ketverto turnyrą.

Lietuvos salės futbolo čempionams atstovaujantis Arsenijus Buinickis pasakojo, kad po lemtingos pergalės Lučenece kai kurie žaidėjai nesutramdė ašarų.

– Ar galėjote įsivaizduoti, kad jau po dvejų rungtynių šioje grupėje būsite užsitikrinę pirmą vietą?, – „Vytis Futsal“ paklausė Arsenijaus Buinickio.

– Tikėjausi, kad visos trejos rungtynės bus vienodai atkaklios ir tik po trečio turo šeštadienį paaiškės, kuri komanda pateks į Elitinį etapą. Todėl nelengva patikėti tuo, ką jau padarėme – patekome tarp 16 stipriausių Europos komandų. Tikrasis suvokimas turbūt ateis kiek vėliau. O kol kas džiaugiamės, kad laimėjome labai svarbias rungtynes prieš „Lučenec“. Darėme viską, kad nutildytume triukšmingus vietos žiūrovus.

– Kokios emocijos tvyrojo žaidžiant pilnoje salėje?

– Atmosfera buvo puiki, slovakai labai palaikė savo komandą, jautėsi įtampa. Buvo kovojama dėl kiekvieno kamuolio, dėl kiekvieno aikštelės centimetro. Žaidėme drausmingai ir vieningai, kaip tikra komanda. Galiu atskleisti, kad rūbinėje po rungtynių buvo matyti ir džiaugsmo ašarų.

– Ką norite perduoti savo komandos gerbėjams?

– Džiugu, kad tikslas pasiektas ir esame labai dėkingi mus palaikiusiems. Pastaruoju metu teko bendrauti su salės futbolo bendruomenės atstovais Lietuvoje. Žinau, kad nemažai jų ne tik palaikė mus, bet ir tikėjo sėkme. Todėl labai džiaugiamės ir sveikiname visus, kuriems ši pergalė yra svarbi.