Suplanavo pasirengimą istorinėms pirmenybėms
Le­do ri­tu­lio aso­cia­ci­ja „Hoc­key Lie­tu­va“ pa­skel­bė iš­plės­ti­nį są­ra­šą 35 kan­di­da­tų, ku­rie pre­ten­duo­ja at­sto­vau­ti rink­ti­nei pa­va­sa­rį Ka­zachs­ta­ne vyk­sian­čio­se pa­sau­lio IA di­vi­zio­no pir­me­ny­bė­se.

Stabiliausia rinktinėje lieka vartininkų grandis: išplėstiniame kandidatų sąraše atsidūrė pastaraisiais metais nacionalinės komandos vartus pasaulio čempionatuose gynę Mantas Armalis ir Artūras Pavliukovas bei jaunieji vartininkai Laurynas Lubys ir Elvinas Karla.

Tuo metu gynybos linijoje bus daugiausiai pokyčių. Iš praėjusiais metais IB divivziono varžybas Kaune laimėjusios rinktinės lieka vos trys gynėjai: KHL rungtyniaujantis Nerijus Ališauskas, veteranas Artūras Katulis bei Domantas Čypas. Pasaulio čempionatų patirties turi ir Edgaras Protčenka, kuriam pernai su rinktine teko atsisveikinti po pasiruošimo stovyklos.

Ankstesniais metais didelį puolėjų pasirinkimą turėję treneriai tuo skųstis negalės ir šiemet. Kandidatų sąraše yra netgi asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidento Dainiaus Zubraus pavardė, kuris atstovauti rinktinei neatsisako. Savo sprendimą ilgametis NHL žaidėjas paskelbs kiek vėliau.

Į nacionalinę komandą sugrįžta dėl traumų pastaruosius dvejus metus jai padėti negalėjęs Donatas Kumeliauskas, kuris čia prisijungs prie savo brolio Tado. Rinktinėje gali būti dar vienas brolių duetas: Danielius Bogdziulis ir tokio rango varžybose debiutuoti pretenduojantis Dominykas Bogdziulis.

Kanadiečio specialisto Danielio Lacroix vadovaujama rinktinė pasirengimą pasaulio pirmenybėms pradės balandžio 1 dieną.

„Hockey Lietuva“ jau susitarė dėl ketverių kontrolinių rungtynių, visos jos vyks Lietuvoje. Balandžio 17–18 dienomis Lietuvos ledo ritulininkai du kartus susitiks su Estija, o balandžio 23–24 dienomis taip pat du sykius išmėgins jėgas su Lenkijos rinktine.

Artėjantis pasaulio čempionatas lietuviams bus istorinis – jie pirmą kartą varžysis IA diviziono pakopoje. Šios varžybos Kazachstano sostinėje Astanoje vyks balandžio 29 – gegužės 5 dienomis.

Mūsiškiai į savo pirmąją kovą balandžio 29 dieną stos su kaimyninės Baltarusijos rinktine. Po dviejų dienų teks atlaikyti šeimininkų Kazachstano rinktinės iššūkį, vėliau lauks kova su Vengrija, o turnyrą baigs akistatomis su Pietų Korėjos ir Slovėnijos rinktinėmis.

Pirmąsias dvi vietas šiame divizione užėmusios rinktinės kitąmet keliaus į elitinį pasaulio čempionato divizioną, kuriame rungtyniauja 16 stipriausių planetos ekipų. Paskutinę vietą užėmusiai ekipai teks atsisveikinti su šia pakopa ir nusileisti į IB divizioną.

„Visada noriu laimėti, bet kol kas man sunku pasakyti, ko galima tikėtis IA divizione. Apie tai galėsiu kalbėti tik ilgiau padirbėjęs su šiais ledo ritulininkais. Be abejo, kylant į aukštesnį lygį laukia rimtesni išbandymai. Todėl žaidėjai privalės pasitikėti savimi, kad galėtų ten kovoti“, – kalbėjo D. Lacroix, kurį dirbti į Lietuvą pakvietė senas draugas D. Zubrus.

Rinktinės trenerio pareigose 49-erių kanadietis debiutavo praėjusį lapkritį Vilniuje vykusiose Baltijos Iššūkio taurės varžybose. Jose lietuviai po pratęsimo 3:2 įveikė Japoniją, 6:3 – Estiją ir 0:1 pralaimėjo rezervinei Baltarusijos komandai.

Pirmąsias dvikovas vadovaujant naujam treneriui rinktinės senbuvis A. Katulis vertino taip: „D. Lacroix paliko įspūdį, kol kas viskas labai gerai. Tačiau nėra taip, kad atėjus naujam treneriui, mes skraidysime aikštėje. Reikia vykdyti jo nurodymus ir daryti tai, ko iš mūsų reikalaujama.“